Od nowego roku oferta specjalizującego się w holenderskim designie sklepu Dutchhouse.pl poszerzyła się o meble i dodatki do wnętrz marki Dutchbone. Jednak nie są to typowe skandynawskie klimaty.

Designerzy Dutchbone inspiracji do stworzenia kolekcji mebli, lamp, dywanów, poduszek i innych dodatków do wnętrz poszukiwali w Indiach, na Bliskim i Dalekim Wschodzie. Jednak te azjatyckie wpływy przełożyli na swój, bliski stylowi skandynawskiemu język, i tak powstały przedmioty o prostych, nieskomplikowanych liniach, przykuwające wzrok doskonałymi proporcjami, kunsztownym wykonaniem, ale także urodą detalu, oryginalną ornamentyką i typowymi dla azjatyckiego rzemiosła materiałami. Nie są to bynajmniej kopie mebli o dodatków do wnętrz, jakie możemy kupić na azjatyckich bazarach, lecz oryginalne projekty luźno nawiązujące do nich formą albo zdobieniami.

I tak obicia stołków Block i pufy oraz poduszki Indian Block są dekorowane popularną w Indiach metodą blokową, tzn. desenie nanosi się ręcznie na tkaninę drewnianymi stemplami.

Fascynację Orientem widać też w ornamentyce dywanów, które do złudzenia przypominają nadszarpniete zębem czasu tradycyjne perskie kobierce, bez obawy możemy po nich chodzić, bo wyprodukowano je współcześnie z włókien tak wysokiej jakości, że trudno je zedrzeć.

Stoliki Scarflower i Warung to z kolei wyraz fascynacji stosowaną od wieków na Wschodzie techniką tłoczenia wzorów w metalu.

Wśród materiałów "przywiezionych z podróży" przez projektantów Dutchbone jest między innymi rattan - tworzywo nie tylko trwałe i ekologiczne, ale i elastyczne, świetnie nadające się do formowania. Dowodem na to są fantazyjne kształty ram luster i abażurów lamp Kubu. Bardzo efektowne, a do tego niepowtarzalne, bo jak wszystkie rzeczy robione ręcznie różnią się szczegółami.

Z Azji pochodzi też drewno mango, które w połączeniu z metalem zostało wykorzystane do produkcji lamp Coco.

Prosta elegancja mebli, lamp i dywanów z kolekcji Dutchbone doskonale wpisuje się we wnętrza o bardzo różnym charakterze, od kolonialnych po industrialne. Wszystkie produkty dostępne są w sklepie DutchHouse.pl.

źródło i zdjęcia: DutchHouse.pl