Jacek Kołodziejski świetnie porusza się na polach fotografii reklamowej, modowej i artystycznej. Jan Mioduszewski jest założycielem Fabryki Mebli, w ramach której powstają iluzoryczne, bardzo przekonujące, sugerujące nawet trójwymiarowość obrazy mebli. Ola Winiarska i Agata Uchman, pomysłodawczynie marki Numer, projektują oryginalne ubrania, na przykład zdobione wydrukami fotograficznymi i malarskimi. Kiedy ta działająca na granicy projektowania i sztuki czwórka postanowiła, że zrealizuje wspólny projekt, było wiadomo, że powstanie coś niebanalnego.

Patronat Czas na WnętrzePowstała "Hybrydyczność przedmiotu", cykl fotograficzny utrzymany w stylistyce sesji mody. Są tu oczywiście ubrania i modele. Ale przede wszystkim jest drewno. Na wzorach tkanin, w sprzętach Mioduszewskiego, ale też jako podstawa do szerszej refleksji na temat konsumpcjonizmu, ekologii czy opozycji natury i kultury.

Projekt będzie można zobaczyć we wnętrzach łódzkiego andel’s Hotel, gdzie sztuka od początku ma swoje specjalne miejsce. Prace współczesnych artystów nie tylko pojawiają się tu na wystawach czasowych, ale stanowią stały element wystroju hotelowych przestrzeni. A dodatkowo prace ze stałej kolekcji hotelu można obejrzeć także w książce "Andel’s Art Book".