Matowe wykończenia wróciły do łask i na dobre rozgościły się w kuchni. Nawet na blatach, które Pfleiderer oferuje również w unikalnej, ekstremalnie matowej strukturze XTreme Matt (XM).

Matowe powierzchnie wyglądają naturalnie i wnosza do wnetrza spokój i równowagę. Teraz matowe mogą byc wszystkie elementy kuchennej zabudowy. Nawet blaty! Pfleiderer wprowadził własnie unikalną, ekstremalnie matową strukturę XTreme Matt (XM).

Mat czy połysk?

Jeszcze do niedawna, rozważając opcje wykończenia kuchennych mebli, myśleliśmy przede wszystkim o frontach. Nic dziwnego, bo utrzymane w głębokim macie blaty kuchenne na polskim rynku w zasadzie nie były dostępne. Teraz to się zmienia.

Pfleiderer proponuje blaty o strukturze XTreme Matt (XM), która dotychczas dostępna była jedynie na laminatach HPL. Czym się charakteryzuje to wykończenie powierzchni? Ciepła, delikatna i aksamitna w dotyku struktura XTreme Matt, to odpowiedź na zdobywający coraz szersze grono miłośników matowy trend.

Orientacja na mat doskonale widoczna była na największych tegorocznych imprezach meblowych i wzorniczych m.in. na targach Salone del Mobile w Mediolanie, gdzie zdecydowana większość prezentowanych kolekcji wykończona była właśnie w macie. Struktury takie uważane są za bardziej naturalne i przyjazne odbiorcy niż High Gloss. Są subtelniejsze i bardziej wysmakowane. Ciepłe w odbiorze wizualnym, przyjemne w dotyku, sprzyjają relaksowi i wyciszeniu.

Blaty kuchenne Pfleiderer z XTreme Matt - innowacyjną powłoką wierzchnią, utwardzaną strumieniem elektronów - mają niezwykłą głębię i intensywność koloru, a przede wszystkim absolutnie matową teksturę. Mimo to utrzymanie ich w czystości nie sprawia kłopotu, nawet tłuste plamy można z łatwością usunąć. Struktura ta jest całkowicie odporna na odciski palców, a także na środki czyszczące, rozpuszczalniki i preparaty odkażające.

Kolekcja blatów Pfleiderer w strukturze XTreme Matt obejmuje 4 popularne dekory: delikatny i subtelny Buk Fiord jasny R5829 XM, przyciągający wzrok głęboką szarością Antracyt U1290 XM, frapujący grą różnych odcieni szarości Glamour R4595 XM, a także czysty odcień bieli - Biel arktyczna U1027 XM. Inne wzory dostępne są na zamówienie.

źródło i zdjecia: Pfleiderer