Medialne doniesienia o alarmach smogowych niepokoją, ale czy sami możemy cokolwiek zrobić, aby oddychać zdrowym powietrzem? Electrolux prezentuje oczyszczacze powietrza - urządzenia, które np. wirusy grypy eliminują w 99,6%!

Na czystość powietrza za oknem nie mamy wielkiego wpływu, a próby poprawienia jej choćby we własnych czterech ścianach do niedawna były zwykle mało skuteczne. To się zmieniło, gdy pojawiły się domowe oczyszczacze powietrza. Dwa nowe urządzenia tego typu zaprezentował właśnie Electrolux. Wychwytują z powietrza aż 99,97% zanieczyszczeń! 

Jednym ze sposobów na polepszenie jakości powietrza w domu jest częste odkurzanie z pomocą sprzętów wyposażonych w wysokiej jakości filtry, np. Allergy Plus™. Kolejnym krokiem jest oczyszczanie powietrza. Firma Electrolux skonstruowała urządzenia, które aktywnie filtrują powietrze w pomieszczeniu. Do wyboru mamy 2 modele dedykowane do mieszkań i domów o różnych metrażach.

Oczyszczacz powietrza EAP450 zapewni doskonała jakość powietrza nawet w dużym mieszkaniu o powietrzni ponad 100 m². W trybie cichej pracy urządzenie emituje dźwięk o natężeniu zaledwie 27 decybeli, co można porównać do szeptu. Do mniejszych mieszkań przeznaczony jest oczyszczacz powietrza EAP300

Jak działa oczyszczacz powietrza Electrolux?

System PlasmaWave™ oczyszcza powietrza z wirusów, bakterii, oparów chemicznych i zapachów, nie wytwarzając przy tym szkodliwego dla zdrowia ozonu. W urządzeniu zastosowano wielofazowe filtrowanie powietrza. Filtr wstępny wychwytuje duże cząstki pyłów, włosów lub sierści. W drugiej fazie filtr HEPA13 zatrzymuje małe cząstki, takie jak pyłki kwiatów. Kolejny etap to zmywalny filtr z aktywnego węgla, który neutralizuje dym i zapachy. Ponadto oczyszczacz ma czujniki światła oraz jakości powietrza i automatycznie dostosowuje intensywność filtrowania.

Dla samopoczucia alergików i osób ciepiących na dolegliwości układu oddechowego czystość powietrza ma kolosalne znaczenie, ale nawet ci, którym nic nie dolega, docenią komfort, jaki daje oddychanie czystym powietrzem. Dzięki temu lepiej śpimy, poprawia się koncentracja, zmniejsza zagrożenie infekcjami.

Za oczyszczacz powietrza Electrolux zapłacimy od około 1400 zł (model EAP300) do 2000 zł (model EAP450). 

żródło i zdjęcia: Electrolux