Kombinacja etnicznej ornamentyki, florystycznych motywów, ciepłych barw i naturalnych surowców - tak Ceramstic opisuje swoją najnowszą kolekcję pytek Armonia, nawiązującą do tradycyjnej sztuki zdobniczej Hiszpanii. Zobaczmy, jak te płytki sprawdzą się w polskich kuchniach i łazienkach.

Płytka ceramiczna Armonia Blanco - dekor B
Płytka ceramiczna Armonia Nero
Płytka ceramiczna Armonia Marfil - dekor C
Płytka ceramiczna Armonia Chockolate

Najnowsza kolekcja płytek ceramicznych Armonia to wariacja na temat hiszpańskiej odmiany stylu śródziemnomorskiego, jednak w nieco bardziej nowoczesnym i eleganckim stylu. Hiszpańskie zdobnictwo kojarzy się przede wszystkim z etnicznymi wzorami i mozaikowymi motywami. Projektanci marki Ceramstic sięgnęli po te motywy oraz nieduże, kwadratowe formaty płytek, utrzymując je jednak w bardzo oszczędnej kolorystyce -  śnieżnobiałej, śmietankowej, czekoladowej oraz czarnej.

Ciepły i przytulny klimat Półwyspu Iberyjskiego płytki Armonia zawdzięczają rzadko spotykanemu formatowi 15 x 15 cm, który przywodzi na myśl tradycyjne azulejo, ale także daje ogromną dowolność w tworzeniu kompozycji z różnych płytek. 

W kolekcji Armonia znajdziemy gładkie, połyskujące kafelki w czterech kolorach oraz dekory z fantazyjnymi, reliefowymi wzorami przypominającymi misterne arabeski.

Płytki Armonia są uniwersalne i ponadczasowe. Sprawdzą się zarówno w eleganckiej łazience w stylu retro lub glamour, jak i w przytulnej kuchni w śródziemnomorskim stylu. 

źródło i zdjęcia: Ceramstic