Choć czuć na razie dopiero pierwsze powiewy wiosny, IKEA już zachęca, byśmy przygotowali się na lato. Własnie pojawiła się w sklepach kolekcja IKEA SOMMAR 2017. Zobaczmy, jakie, zdaniem projektantów IKEA, będzie tegoroczne lato!

IKEA zachęca, by z uroków lata korzystać na świeżym powietrzu - wyjść do parku, lasu, do ogrodu, na taras lub choćby na balkon. Produkty z letniej kolekcji IKEA to m.in. funkcjonalne meble, plażowe koce i parasole, subtelne oświetlenie oraz wzorzyste tekstylia, które można wykorzystać na różne sposoby.

Tegoroczna letnia kolekcja IKEA kusi, by zapomnieć się w wakacyjnym szaleństwie. Idąc do lasu, weźmy ze sobą hamak RISÖ, rozwieśmy między drzewami i spędźmy leniwe popołudnie. W ogrodzie na różne drobiazgi przyda się zawieszany 3-poziomowy koszyk, żeby nic się nie zgubiło ani nie pobrudziło. Marzy się nam kolacja na plaży przy blasku księżyca i gwiazd? Lekkie krzesła i stół FALHOLMEN są do tego wprost stworzone - można ich używać na zewnątrz i łatwo przenosić, a jeśli trzeba, rozłożyć do przechowywania. Magiczną atmosferę w letnie wieczory stworzą zasilane energią słoneczną lampy i łańcuchy świetlne LED SOLVINDEN z wzorzystymi kloszami.

W letniej kolekcji IKEA nie zabrakło oczywiście mebli ogrodowych. Rattanową serię MASTHOLMEN na przykład wyróżniają charakterystyczne krzywizny i wygoda, To także zasługa poduszek.

W ogrodzie lub na balkonie możemy uprawiać zioła, a nawet drobne warzywa czy owoce. W prowadzeniu przydomowego ogródka niezastąpione będą doniczki, pojemniki do sadzenia i akcesoria ogrodnicze z kolekcji SOMMAR.

 - Tegoroczna kolekcja IKEA skupia się na wychodzeniu poza schematy i robieniu rzeczy w nieco inny sposób. To lekkie, składane meble oraz funkcjonalne tekstylia łączące nieoczekiwane zestawienia wyrazistych kolorów i tradycyjnych wzorów - mówi Katarzyna Jaros-Puzio, dekorator wnętrz i projektant IKEA Retail w Polsce. - Niezależnie od tego, czy zaplanujemy wycieczkę rowerową za miasto, śniadanie na balkonie czy relaks we własnym ogrodzie, produkty z letniej kolekcji IKEA sprawią, że będą to magiczne chwile, które zostaną z nami na całe życie - dodaje.

Letnia kolekcja IKEA to również bogaty wybór barwnych tekstyliów: dywany, pled i poduszki, ale także wielobarwne ręczniki kąpielowe, obrusy i ścierki kuchenne. Wszystko to zaprojektowane z myślą o chwilach spędzonych na świeżym powietrzu.

W stworzeniu letniej atmosfery pomoże również nowa kamionkowa zastawa stołowa z wytłaczanymi aplikacjami. Talerze, miski i kubki dostępne są w trzech pastelowych kolorach: różu, bieli i pistacji.

Kolekcja IKEA SOMMAR 2017 jest dostępna we wszystkich sklepach IKEA już od lutego. Uzupełnieniem kolekcji będzie stały sezonowy asortyment mebli ogrodowych i balkonowych z drewna, tworzyw sztucznych i metalu, w różnych stylach, poduszki na krzesła i leżanki oraz parasole ogrodowe, grille i stojaki na kwiaty.

źródło i zdjęcia: IKEA