Przytulne wnętrza, świeżość zieleni i błysk glamour - a wszystkiego... w sam raz. Zdaniem stylistów Dekorii najbliższe miesiące upłyną nam pod znakiem tych właśnie trendów. Zajrzyjmy więc do katalogu wiosna/lato 2017 Dekoria.pl.

Duńskie i skandynawskie inspiracje filozofiami hygge oraz lagom, kolor roku Pantone 2017 - greenery - i karnawałowy połysk przez cały rok - oto dominujące trendy w najnowszym katalogu Dekorii. Łącząc je, możemy stworzyć naprawdę ciekawe stylizacje - warto się zainspirować. W końcu wiosna to najlepszy czas na zmiany we wnętrzach. Dekoria.pl przygotowała dla nas specjalny przewodnik po najmodniejszych pomysłach na aranżacje w 2017 roku. 

1. Greenery – najgorętsza zieleń tego sezonu!

Pomału odchodzimy od pastelowych różów i błękitów, sięgając po żywsze kolory, zwłaszcza soczystą i świeżą zieleń Greenery, kolor roku 2017 wg. Pantone. To kwintesencja wiosny i odniesienie do wciąż zyskującego na popularności ekologicznego stylu życia.

Jak wprowadzić zieleń do domowych wnętrz? Sposobów jest kilka. Uczyń z niej główny motyw. Zieleń ścian, mebli i zasłon przełam miedzianymi dodatkami, pokój nabierze wtedy charakteru nieco bardziej glamour. Inny pomysł to połączenie zieleni z innymi kolorami. Aby wydobyć jej świeżość i intensywność, zestaw ją z ciemniejszymi kolorami np. fioletem bądź odcieniem śliwki. Takie zestawienie będzie przykuwać wzrok. Zieleń będzie również pięknie wyglądać w połączeniu z delikatnym, kwiecistym wzorem czy różem - w sam raz na wiosnę. Soczyście i pięknie!

2. Hygge, czyli niespieszna radość z danej chwili

Świat od dawna zakochany jest w skandynawskim minimalizmie. Każdemu uczuciu przyda się jednak odświeżenie. W tym roku jest nim duńska filozofia hygge. Duńczycy, według raportu ONZ, są najszczęśliwszym narodem. A to dzięki umiejętności odnajdywania radości w małych rzeczach, krótkich chwilach. Hygge tkwi w szczegółach - we wnętrzach pełnych światła, a jednak przytulnych, ozdobionych pięknymi dodatkami - lampami, stolikami, i koniecznie poduszkami i narzutami. Nic bowiem tak nie ociepla wnętrza jak tekstylia - małe, duże, gładkie, wzorzyste...

Te i inne inspiracje na wiosenną metamorfozę wnętrza znajdziemy na 164 stronach nowego katalogu Dekoria.pl Wiosna/Lato 2017. Prezentowane tam produkty można wykorzystać do aranżacji w różnych stylach. Zobaczysz jak z pomocą kolekcji Milano wprowadzić do pokoju elegancję w stylu glamour lub jak urządzić pokój dziecka z tkaninami z kolekcji Apanona. Dzięki inspiracjom z katalogu stworzysz wnętrze idealne, czyli urządzisz się zgodnie ze skandynawską filozofią lagom, według której wszystko należy robić właśnie "w sam raz". To klucz nie tylko do szczęśliwego życia, lecz także udanej aranżacji.

Katalog można obejrzeć na stronie: http://katalog.dekoria.pl/wiosna-lato-2017.

źródło i zdjęcia: Dekoria.pl