Nie zawsze potrafimy znaleźć czas na przygotowanie pełnowartościowych i pysznych potraw, które stanowią podstawę zdrowego trybu życia. W jaki sposób wprowadzić kuchenne zmiany i zrewolucjonizować myślenie o kulinariach? Które rozwiązania technologiczne pozwalają cieszyć się wygodą i komfortem podczas przygotowywania posiłków? Na te pytania odpowiadają Jamie Oliver współpracujący z marką Hotpoint oraz Grzegorz Proniewicz - ekspert marki Hotpoint.

Smacznie, zdrowo, dynamicznie!

Codzienne posiłki powinny zapewniać dużą dawkę witamin i składników odżywczych. Założenie to pokrywa się z filozofią Jamiego Olivera, który wraz z marką Hotpoint pragnie zaszczepić w nas pasję do gotowania. Stanowi ono doskonały sposób na spędzanie wspólnych chwil w rodzinnym gronie, a ponadto pozwala zwiększać naszą świadomość dotyczącą korzystania z naturalnych, świeżych i nieprzetworzonych składników. Zwłaszcza dla najmłodszych domowników równie istotne są sposób podania, smak i aromat. Nic nie sprawia przecież większej przyjemności niż kruche, delikatne potrawy, które w okamgnieniu znikają ze stołu. Dlatego, warto postawić na kuchenki mikrofalowe wyposażone w technologię Dynamic Crisp (np. MP 996 IX HA Hotpoint), która dzięki połączeniu trzech elementów, pozwala na błyskawiczne przygotowanie wielu wyjątkowych potraw.

Technologia Dynamic Crisp jest naprawdę imponująca. Pozwala zdecydowanie szybciej przyrządzić moje ulubione dania – pieczeń i soczystego kurczaka w złocistej, chrupiącej skórce. Zazwyczaj przygotowanie tych potraw trwa ponad godzinę, ale dzięki technologii Dynamic Crisp są gotowe już po 12 minutach! - dodaje Jamie Oliver.

Technologia wykorzystuje trzy źródła ciepła: grill, specjalny talerz crisp (nagrzewający się do ponad 200 °C) oraz innowacyjny system dystrybucji fal mikrofalowych Multiwaves. Zapewnia także równomierne rozprowadzanie fal wewnątrz komory kuchenki mikrofalowej, gwarantując najlepsze efekty pieczenia, gotowania na parze i grillowania. Fale są dostarczane z dwóch niezależnych źródeł z zachowaniem odpowiednich przedziałów czasowych, tworząc wewnętrzną przestrzeń, która wypełnia kuchenkę mikrofalową i pozwala przygotowywać pyszne dania, zawsze kiedy mamy na to ochotę - komentuje Grzegorz Proniewicz, ekspert marki Hotpoint.

Praktyczne zastosowanie technologii Dynamic Crisp przez Jamiego Olivera można zobaczyć w filmie: http://www.hotpoint.pl/en/web/hotpoint-pl/jamie-oliver-builtin-set.

Zrób to szybciej!

Mrożenie jest jednym z najpopularniejszych sposobów przechowywania i ochrony żywności. Zapewnia większą trwałość i może być wykorzystywane do wszystkich rodzajów produktów. Niestety, bywa ono kłopotliwe np. w sytuacji, gdy pilnie potrzebujemy określonego składnika, którego nie wyjęliśmy na czas z zamrażarki. Wówczas, z pomocą przychodzi nam technologia. Wystarczy skorzystać z kuchenek mikrofalowych, które posiadają specjalną funkcję Rapid Defrost. Wykorzystuje ona system Multiwaves oraz specjalnie zaprogramowany algorytm, umożliwiając rozmrażanie produktów w krótkim czasie. Dzięki niej mikrofalówka poradzi sobie z rozmrożeniem 500 g mięsa jedynie w 7 minut!

Więcej filmów z udziałem Jamiego Olivera nt. sprytnych sposobów sporządzania pysznych dań dla rodziny i przyjaciół można znaleźć na stronie: http://www.hotpoint.pl/en/web/hotpoint-pl/jamie-oliver-builtin-set.