Castorama Polska zaprezentowała najnowszy katalog "Balkon, taras, ogród. Wiosna - lato 2018". Spółka przygotowała dla klientów wiele nowości produktowych oraz inspiracji, dzięki którym będą mogli spędzić miło czas zarówno na małym balkonie, jak i w dużym, przydomowym ogrodzie.

Najnowszy katalog ogrodowy sieci Castorama przedstawia szeroki wachlarz możliwości aranżacyjnych dla ogrodu, tarasu i balkonu. Na 180 stronach można znaleźć zarówno wiele oryginalnych inspiracji, jak i praktycznych porad. Został on podzielony na pięć sekcji tematycznych: Relaks na powietrzu, Budowa tarasu, Ogrodzenia i płoty, Urządzanie ogrodu oraz Prace w ogrodzie. Ponadto prezentowane w katalogu meble ogrodowe przyporządkowane zostały ze względu na swoje wymiary do trzech grup: mały ogród i balkon, średni ogród i duży ogród.

Otoczenie z niepowtarzalnym klimatem

Jedną z nowych propozycji inspiracyjnych na zbliżające się cieplejsze dni, jakie znalazły się w katalogu, jest linia Rural. Kolekcja ta, stworzona przez projektantki mebli i tekstyliów - Marię Vinke i Carinę Bengs, stanowi kompletną ofertę pozwalającą na stworzenie aranżacji w unikalnym stylu rustykalnym. Dzięki niemu otoczenie ogrodu może nabrać niepowtarzalnego charakteru, przywodzącego na myśl sielskie życie na wsi. Poza oryginalnym stylem kolekcję drewnianych mebli składających się z m.in. ze stołu, ławek czy fotela bujanego cechuje także funkcjonalność i łatwość w przechowywaniu.

Castorama Polska po raz pierwszy połączyła zestaw mebli ogrodowych z dopasowanymi do niej akcesoriami i elementami dekoracyjnymi. Różnorodność pozostałych artykułów składających się na kolekcję jest imponująca - należą do niej m.in.: dywany, poduszki, doniczki, lampiony, obrusy, maty piknikowe, a także półki i akcesoria do przechowywania.

- Naszym celem jest jak największe wsparcie klientów w ulepszaniu ich domów i ogrodów. Linia Rural to przykład na to, jak Castorama Polska poprzez przygotowanie wyjątkowej oferty oraz jej prezentację, może inspirować klientów do tworzenia stylowego i przyjaznego otoczenia domu. - mówi Robert Świątkowski, Dyrektor Rynku Produktów w dziale Budowlany i Ogród w Castorama Polska.

Meble z kolekcji Rural utrzymane są w jasnej kolorystyce nawiązującej do naturalnych materiałów - kamienia, drewna, lnu. Paleta kolorystyczna elementów dekoracyjnych wzbogacona jest natomiast o intensywne barwy dopełniające, takie jak: terakotowy pomarańcz, czerwona śliwka, rumiany róż czy indygo.

Funkcjonalne rozwiązania

W nowej ofercie prezentowane są także inne, oryginalne kolekcje mebli ogrodowych. Odpowiadają one różnym potrzebom klientów. Warto zwrócić uwagę m.in. na nowoczesne zestawy obiadowe Riccia - z blatem ze szkła hartowanego, czy eleganckie komplety kawowe Bennet - dostępne wraz z wygodnym zestawem poduszek w oryginalnych kolorach. Utrzymanie porządku ułatwią natomiast produkty z linii Gabbs, posiadające praktyczną funkcję schowka. Szczególnie łatwe w przechowywaniu po sezonie będą meble linii Pilares. Fotele nakłada się "jeden na drugi", a między nimi umieszcza stolik kawowy - redukując w ten sposób zajmowaną przestrzeń.

Prywatność dzięki nowym rozwiązaniom

W tym sezonie Castorama Polska rozwinęła również ofertę ogrodzeń. W nowym katalogu prezentuje m.in. innowacyjny system Neva, który składa się z elementów modułowych, umożliwiających stworzenie kompletnego ogrodzenia z furtką i bramą. Całość jest bardzo prosta w użytkowaniu i w montażu. W gamie Neva dostępne są słupki w trzech wysokościach, panele pełne, ażurowe i przeźroczyste. Moduły produkowane są na bazie różnych tworzyw m.in. drewna, stali, aluminium, czy szkła. Dzięki tej różnorodności klienci mogą stworzyć samodzielne ogrodzenie dopasowane do ich ogrodu i potrzeb.

Mały ogród warzywny

Tegoroczna kolekcja udowadnia także, że nie trzeba być doświadczonym ogrodnikiem, by uprawiać warzywa, a następnie obserwować wzrost roślin i zbierać swoje plony. Firma wprowadziła do oferty Zestawy modułowe do stworzenia własnych ogródków warzywnych. W ofercie dostępne są m.in. drewniane grządki, tunele do uprawy i ochrony roślin, a także wsporniki, które można łączyć ze sobą w wielu konfiguracjach. Dzięki tym nowym rozwiązaniom w łatwy i bardzo szybki sposób można skomponować własny niepowtarzalny ogród warzywny, czy też zielnik.

Od 19 marca katalog "Balkon, taras, ogród. Wiosna - lato 2018" dostępny jest dla klientów we wszystkich sklepach Castorama oraz na stronie internetowej sieci.

Więcej informacji na www.castorama.pl oraz www.kingfisher.com