Od momentu wyprodukowania pierwszego ekspresu linii J w 2006 roku sprzedano ponad 1/3 miliona tych w pełni automatycznych ekspresów do kawy. Ich sukces wynika z trzech filarów wszystkich innowacji produktowych JURA: najlepszej jakości kawy, prostoty obsługi i pięknego wzornictwa. Ekspresy JURA linii J są doceniane na całym świecie, a najnowszy model w rodzinie JURA linii J - model J6 już na pierwszy rzut oka daje się poznać, jako…

… najlepszy (jakość kawy)

Zwycięzca testu Stiftung Warentest w grudniu 2007: J5. "Dla miłośników designu; najlepszy w pełni automatyczny ekspres do kawy w teście, kosztowny, elegancki pod każdym względem; przyrządza bardzo dobre espresso i piankę mleczną. Mnóstwo różnych ustawień, w tym tryb oszczędzania energii, ale łatwy w użyciu (wyświetlacz tekstowy)."

Zwycięzca testu Stiftung Warentest w grudniu 2017 r.: J6. "Najdroższy model w teście, przyrządza bardzo dobre espresso i piankę mleczną. [...] Nie trzeba wyjmować jednostki zaparzającej do czyszczenia (nie wymaga czyszczenia manualnego). [...] Automatyczne programy czyszczenia zapewniają niezawodne czyszczenie urządzenia."

… pierwszy (intuicyjna obsługa)

Urządzenie zostało zaprojektowane od podstaw tak, aby był jak najbardziej intuicyjny w obsłudze. Już pierwszy model linii J był wyposażony w intuicyjne pokrętło Rotary Selection. W 2007 roku do linii J dołączył model J7 z technologią Touch Sreen - obsługa odbywała się za pomocą panelu dotykowego z czytelną ikonografią i jasnymi komunikatami. W roku 2015 model J9 był pierwszym w pełni automatycznym ekspresem w rodzinie JURA wyposażonym w duży, kolorowy wyświetlacz TFT. Obecnie technologie takie jak RFID i Smart Connect czynią urządzenia linii J jeszcze bardziej intuicyjnymi w obsłudze I użytkowaniu.

… najpiękniejszy (design)

Harmonijna koncepcja projektu nie tylko inspiruje użytkowników, ale także zdobyła wiele międzynarodowych nagród w konkursach wzorniczych. J5: Reddot Award 2007, IF Product Design Award 2007 - J6: iF Design Award 2017. Zgodnie z filozofią, JURA stale rozwija i udoskonala linię J. Wynikiem niesłabnącego dążenia do perfekcji są tysiące zadowolonych użytkowników na całym świecie. Dzisiaj linia J jest wyposażona w najnowsze technologię, tworząc najnowocześniejsze urządzenia z wyświetlaczem TFT, regulowaną jednostką zaparzającą, młynkiem Aroma G3, technologią RFID i P.E.P.®.

Linia J, a w konsekwencji bryła modelu J6 zostały od podstaw zaprojektowane przez:

Gebhardt Lutz z:
VIEWSDESIGN GmbH
4313 Möhlin Switzerland
http://www.viewsdesign.ch/News.html