Hasłem przewodnim tegorocznego Łódź Design Festival są REFLEKSJE, gwiazdą - mistrz Jaime Hayón, a nowością - forum, którego celem jest międzynarodowa promocja najlepszego polskiego wzornictwa.

Dwunasta edycja najważniejszej polskiej imprezy poświęconej projektowaniu, Łódź Design Festival, odbędzie się tym razem w maju (19-27.05) Wydarzenie wraca do swoich korzeni, skupiając się na edukacji,krytycznej dyskusji i poszukiwaniu inspiracji. Gwiazdą festiwalu będzie hiszpański projektant o międzynarodowej sławie - Jaime Hayón.

Podczas festiwalu projektant poprowadzi wykład „Form Follows Function, and Then What?” („Forma podąża za funkcją - i co dalej?”, 22.05.2018).

„Hayón ma zaprezentować nową perspektywę w dyskusji o roli i społecznych funkcjach projektowania. Narracyjność i emocje postrzega on nie jako obrzeża procesu projektowego, ale jako jego centrum. Poza tym twórczość Hayóna w oczywisty sposób, poprzez specyficzne poczucie humoru, barwność i frywolność, jest w pewien sposób »festiwalowa« i wpisuje się w kontekst działań, jakie prowadzimy w ramach tegorocznej edycji” - komentuje Katarzyna Dubik z zespołu Łódź Design Festival.