Szukasz skutecznego sposobu na posprzątanie mieszkania, wyczyszczenie zaschniętych zabrudzeń oraz pozbycie się bakterii i alergenów? Nie chcesz używać środków chemicznych? Rozwiązaniem może być mop parowy - urządzenie, które za pomocą samej wody pozwala pozbyć się brudu z każdej powierzchni. Sprawdź, jakie korzyści daje czyszczenie parowe oraz jaki mop parowy wybrać do wiosennych porządków w mieszkaniu.

Czyszczenie parą wodną to jeden z najskuteczniejszych sposobów na prawdziwą czystość w domu - taka forma mycia powierzchni zabija bowiem aż 99,9% zarazków, bakterii i alergenów. Para wodna pozwala też na usunięcie nawet najtrudniejszych zabrudzeń bez potrzeby sięgania po szkodliwe dla zdrowia środki chemiczne. Co więcej za pomocą jednego urządzenia można umyć i odświeżyć każdą powierzchnię - od dywanów, podłóg oraz tapicerek aż po okna, kafelki czy nawet fugi. Jeśli korzystasz z czyszczenia parowego, unikasz też smug i konieczności polerowania czyszczonej przestrzeni.

Mop parowy świetnie sprawdzi się również w trakcie wiosennych porządków. To właśnie wtedy chcesz gruntownie odświeżyć i dokładnie oczyścić całą przestrzeń. Jaki mop najlepiej wybrać? Poznaj 3 propozycje urządzeń do czyszczenia parą:

  • Parowy odkurzacz szczotkowy Hoover Steam Capsule 2 in 1 (CA2IN1D 001)

Steam Capsule 2 in 1 od Hoovera to mop parowy ze zdejmowanym przenośnym pojemnikiem parowym, dzięki czemu urządzenie może pełnić dwie funkcje: mopa tradycyjnego do czyszczenia dużych powierzchni oraz mopa ręcznego do mycia trudno dostępnych miejsc.

Wbudowany w urządzenie elektroniczny regulator pary umożliwia ustawienie dowolnej temperatury i mocy wyrzucanej pary tak, aby dostosować parametry urządzenia do stopnia zabrudzenia oraz czyszczonego miejsca. Warto zwrócić też uwagę na zestaw akcesoriów, dzięki któremu jeszcze skuteczniej pozbędziesz się brudu z grzejników, rusztu piekarnika czy prysznica. Moc urządzenia to aż 1700 W, pojemność zbiornika na wodę 0,35 l, a maksymalny czas pracy mopa wynosi 25 minut.

  • Mop parowy Hoover Steam Capsule (CAP1700D 011)

Mop parowy Steam Capsule to idealne rozwiązanie dla osób, które chcą ekologicznie sprzątać mieszkanie bez używania niepotrzebnych chemikaliów i detergentów. Wysoka intensywność i temperatura pary wodnej pozwalają pozbyć się nawet najtrudniejszych zabrudzeń.

Mopem Hoover można bez problemu odświeżyć wszystkie powierzchnie od drewnianych i laminowanych podłóg po dywany o każdej długości włosia. Urządzenie jest wyposażone w dwie dysze - prostokątną do czyszczenia dużych powierzchni oraz trójkątną do usuwania zabrudzeń z narożników i innych trudno dostępnych miejsc. Moc urządzenia to aż 1700 W, pojemność zbiornika na wodę - 0,7 l, a maksymalny czas pracy mopa wynosi natomiast 25 minut.

  • Parownica Hoover Steam Jet PRO SCD 1600

Odkurzacz parowy Hoover Steam Jet umożliwia wyczyszczenie lub odświeżenie każdej powierzchni w mieszkaniu - od delikatnej podłogi po tapicerkę na kanapie. Steam Jet to urządzenie o mocy aż 1600 W, wadze 5 kg oraz pojemności zbiornika na wodę 1,5 l. Dzięki wbudowanej kontrolce gotowości pracy łatwo sprawdzisz, kiedy możesz zacząć sprzątać. Urządzenie wyposażone jest również w pełen zestaw dodatkowych końcówek, za pomocą których odświeżysz różne powierzchnie np. szczotką podłogową wyczyścisz płytki, panele lub terakotę, a używając końcówki do tapicerki, odświeżysz kanapę lub fotele w samochodzie.

Nie wiesz, na jaki rodzaj mopa parowego się zdecydować? Sprawdź, do czego najczęściej będziesz go używać.

  • Jeśli chcesz mieć wielofunkcyjne urządzenie, które z łatwością będziesz mógł zamienić na ręczną parownicę do czyszczenia trudno dostępnych obszarów w mieszkaniu, wybierz odkurzacz parowy 2 w 1, a więc Hoover Steam Capsule 2 in 1.
  • Jeśli odkurzaczem parowym zamierzasz sprzątać wyłącznie podłogę, a w Twoim mieszkaniu są różne powierzchnie od paneli po płytki, to wybierz urządzenie specjalnie przeznaczone do ich czyszczenia - Hoover Steam Capsule.
  • Jeśli zależy Ci na posiadaniu pełnego zestawu końcówek czyszczących, dzięki którym odświeżysz każdą powierzchnię (podłogę, dywan czy tapicerkę), to wybierz parownicę Hoover Steam Jet PRO SCD 1600.

Więcej informacji na: www.hoover.pl