24 października 2018 firma Kärcher Sp. z.o.o., bo tak brzmi pełna nazwa rodzimego przedstawicielstwa niemieckiego giganta Alfred Kärcher SE & Co. KG, obchodziła uroczyście jubileusz 25 lat obecności na polskim rynku.

W tym dniu, w pięknych wnętrzach Teatru im. Juliusza Słowackiego w Krakowie zgromadzili się niemal wszystkich, dzięki którym firma Kärcher z sukcesem już od ćwierćwiecza działa w Polsce. Honorowymi gośćmi gali jubileuszowej był Johannes Kärcher, właściciel i równocześnie syn założyciela firmy Kärcher oraz Hartmut Jenner, Prezes Zarządu firmy Alfred Kärcher w Niemczech. W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej.

W gronie gości nie zabrakło zarówno dyrektorów i zarządzających ważnymi dla Krakowa i Polski, instytucjami kultury i sportu, które jako mecenas lub sponsor Kärcher Sp. z o.o. wspiera od lat, jak i przedstawicieli wszystkich instytucji, agencji, usługodawców i dostawców wspomagających firmę w codziennej działalności biznesowej. Specjalnie zostali uhonorowani pracownicy Kärcher Sp. z o.o., także emerytowani, którzy są najważniejszymi budowniczymi sukcesów Kärcher w Polsce. Podczas uroczystości nie zabrakło niespodzianek.

Jedną z nich było pierwsze na świecie wykonanie utworu na orkiestrę symfoniczną i …myjkę wysokociśnieniową. Gmach teatru wypełniły dźwięki Kaerchertino XXV opus 1., który to utwór specjalnie na tę okazję skomponował utalentowany kompozytor młodego pokolenia Kamil Kruk.