Designerska kolekcja FIKA FLORYD to efekt współpracy marki DUKA ze szwedzką projektantką My Floryd Welin. Nowa kolekcja FIKA FLORYD z graficznymi borówkami to artystyczna interpretacja idei skandynawskich przyjemności.

W krajach skandynawskich celebrowanie wolnego czasu jest bardzo istotnym aspektem życia. Marka DUKA, ze względu na swoje szwedzkie korzenie, dumnie pielęgnuje ten element. Filozofia Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu.

Kolekcja Fika Floryd

Tegoroczną kolekcję zaprojektowała My Floryd Welin, szwedzka projektantka specjalizująca się we wzornictwie przemysłowym. Swoją edukację poświęciła różnym dziedzinom sztuki i designu, w tym projektowaniu ceramiki. W 2012 roku stworzyła własną markę - FLORYD a Swedish story.

My Floryd Welin

Jak twierdzi sama projektantka - Fika to skandynawskie podejście do przerwy, chwila spowolnienia i radość z dobrych rzeczy w życiu. Czas na kawę i przekąskę oraz rozmowy ze znajomymi. Bo to, co naprawdę lubią Szwedzi, to FIKA!

Przyjemne kolory oraz stylistyka lat 50-70 mają podkreślać odnajdywanie czasu dla siebie, swoich bliskich, a także emanują pozytywną energią i optymizmem. Kolekcja umili chwile spędzane przy kawie oraz swoim urokiem ociepli każde wnętrze.

Kolekcja Fika Floryd

Na serię FIKA FLORYD składają się naczynia ceramiczne, akcesoria i tekstylia dostępne w dwóch motywach - czerwonej borówki oraz niebieskiej jagody - inspirowanych szwedzką naturą i tradycyjnym skandynawskim wzornictwem.

Wybór tych owoców nie jest przypadkowy. Szacuje się, że jagody w Szwecji zajmują ponad 75 000 km² (to trzy razy więcej, niż całkowita powierzchnia Sycylii), natomiast czerwoną borówkę bez problemu można znaleźć w każdym skandynawskim iglastym lesie.

Osoby ceniące sobie ład i organizację, z pewnością docenią efektowne pojemniki z drewnianymi pokrywkami. Sprawdzą się podczas przechowywania ulubionej kawy, liści lub torebek herbaty oraz sypkich przypraw.

Kolekcja Fika Floryd

Kawa i herbata najlepiej będą smakowały w pojemnym kubku, a śniadanie czy drobne przekąski pięknie wyeksponują tematyczne miski i talerze. Kolekcje uzupełniają tace, podkładki, ręczniki kuchenne, torby, obrusy oraz serwetki. Kolekcja FIKA FLORYD została zaprojektowana w taki sposób, by każdy element robił wrażenie, zarówno indywidualnie jak i w zestawie.

Fika Floryd - Torby

Kolekcja dostępna od 24 stycznia 2019 w sieci sklepów stacjonarnych oraz w sklepie internetowym www.duka.com