Studio projektowe Karbonado na zaproszenie Instytutu Polskiego w Sztokholmie znajdzie się wśród wystawców tegorocznej edycji Stockholm Furniture & Light Fair. Meble zaprojektowane przez tę niewielką, polską firmę zobaczymy w ramach sekcji Design Studios. Projekty będzie można oglądać od 5 do 9 lutego w centrum wystawienniczym Stockholmsmassan.

Stockholm Furniture & Light Fair to jedna z najważniejszych imprez dla skandynawskiego designu. Każdego roku na targach wystawiają się cenieni producenci mebli i oświetlenia, a ich stoiska podziwiają fani dobrego wzornictwa z całego świata.

Karbonado Tolumi

Wydarzeniu towarzyszy Stockholm Design Week w ramach, którego w całym mieście odbędzie się ponad 200 imprez poświęconych wzornictwu, w tym wystawy, warsztaty i spotkania autorskie.

Organizatorzy targów od 2016 roku część przestrzeni wystawienniczej oddają niezależnym twórcom, którzy prezentują swoje projekty w ramach ekspozycji Design Studios. Wystawiane tu meble, przedmioty codziennego użytku czy niewielkie kolekcje wzornicze nie są produkowane na masową skalę.

Na stoisku Karbonado zobaczymy stworzone przez pracownię meble, w tym mobilną toaletkę Tolumi, która w zeszłym roku otrzymała nagrodę ADesign i była prezentowana na wystawie w Spazio Ratti we włoskim Como.

Karbonado Tolumi

Stockholm Furniture Fair będą także okazją do zaprezentowania nowych projektów Karbonado: ławki Tonuki i modułowego stołu Toparti.

"Ceniony na całym świecie design skandynawski jest nam bardzo bliski dlatego bardzo się cieszę, że dzięki współpracy z Polskim Instytutem, będziemy mieli okazję pokazać nasze prace właśnie w Sztokholmie."- mówi Katarzyna Dzięcioł, założycielka Karbonado - "Podczas tych targów swoje premiery będą miały nasze dwa projekty. Mam nadzieję, że ten polski akcent spodoba się odwiedzającym i być może dzięki temu wymyślone przez nas meble trafią do produkcji."- dodaje projektantka.

Karbonado - Katarzyna Dzięcioł

Katarzyna Dzięcioł, ukończyła architekturę na Politechnice Wrocławskiej. Jest założycielką studia projektowego Karbonado. Zajmuje się projektowaniem wnętrz prywatnych i komercyjnych oraz mebli i przedmiotów codziennego użytku.