Stolica znów będzie miała swoją wystawę róż ciętych. W otoczeniu majestatycznych Arkad Kubickiego Zamku Królewskiego w Warszawie będzie można zobaczyć ponad 130 najpiękniejszych odmian tych dostojnych kwiatów.

Ostatnia z wystaw róż ciętych w Warszawie, organizowanych przez niemal cztery dekady przez Polskie Towarzystwo Miłośników Róż, odbyła się w 1999 roku. Po 20 latach wydarzenie wraca do stolicy jako Królewska Wystawa Róż, którą będzie można oglądać od 11 do 13 maja 2019 w Arkadach Kubickiego Zamku Królewskiego. Wstęp na wydarzenie jest wolny.

Goście wydarzenia będą mieli okazję podziwiać róże od hodowców z całego świata, w tym z Polski. Ich niezwykłe kolory, różnorodność rozmiarów i kształtów pąków w rozkwicie, czy upojny zapach z pewnością zachęcą wielu zwiedzających do wpisania róż w swoją codzienność.

Do kogo skierowana jest Królewska Wystawa Róż?

Wydarzenie skierowane jest do wszystkich miłośników kwiatów, a także florystów, event managerów, stylistów i wedding planerów, czy reprezentantów szeroko pojętej branży kwiatowej.

Wystawa ma szansę stać się coroczną imprezą, wpisującą się w kalendarium najważniejszych wydarzeń kwiatowych w Polsce. Będzie też platformą promocji róż wśród polskich konsumentów.

Królową pierwszej edycji Wystawy będzie róża Avalanche+®, odmiana wyjątkowo reprezentacyjna i ekskluzywna. Jej eleganckie, pastelowe barwy i dostojna prezencja od lat podkreślają szyk najbardziej luksusowych eventów na świecie - królewskich i celebryckich ślubów, a nawet…papieskich błogosławieństw.

Otwarcie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego

Królewska Wystawa Róż uświetni równie prestiżowe Otwarcie Ogrodów Dolnych Zamku Królewskiego, które - zniszczone podczas II wojny światowej - zostaną udostępnione publiczności po wieloletnich pracach rekonstrukcyjnych.

Pomysłodawcą i organizatorem Królewskiej Wystawy Róż jest Ambasada Królestwa Niderlandów w Polsce, a jej współorganizatorem Zamek Królewski w Warszawie.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęła Międzynarodowa Organizacja Florystów FLORINT, targi florystyczne Flower Expo Polska, Polskie Stowarzyszenie Hodowców Róż oraz Polskie Towarzystwo Różane wraz z Kutnem – Miastem Róż

. Partnerami strategicznymi wydarzenia są: marka róż Avalanche+®, firma Bart Kwiaty odpowiedzialna za logistykę dostaw oraz agencja PR SIGMA International (Poland) odpowiedzialna za komunikację wydarzenia.