Świetnie zaprojektowana przestrzeń ekspozycyjna często podkreśla w oczach odwiedzających wartość prezentowanych produktów. Dlatego Dekorian Home, mający salony z ekskluzywnym wyposażeniem wnętrz w całej Polsce, szczególnie dba o to, żeby jego showroomy przełamywały utarte schematy i zachęcały klientów do właściwych wyborów. Właśnie niedawno została otwarta kolejna wyjątkowa przestrzeń - we Wrocławiu. Salon mieści się przy ul. Jeździeckiej 19.

Nowe miejsce na mapie Wrocławia

Wydawałoby się, że poznańskiego showroomu Dekorian Home nic nie przebije. To pięknie zaaranżowana przestrzeń w formie podświetlonego tunelu, z ażurowymi regałami na lampy i fantastycznie wyeksponowanymi meblami.

Tutaj klienci mogą nie tylko obejrzeć wyselekcjonowane produkty najlepszych światowych marek, ale też spokojnie, nie spiesząc się, zapoznać z katalogami najnowszych kolekcji, a w strefie wypoczynkowej napić się kawy i podyskutować z fachowcami.

Pomysłodawczynie tego przedsięwzięcia, architektki z biura projektowego K-B-W Architektura i Design, zostały poproszone o zaprojektowanie kolejnego salonu Dekorian Home - we Wrocławiu - i tym razem też świetnie wywiązały się z postawionego przed nimi zadania.

Wrocławski salon, chociaż nie prowokuje aż tak śmiałymi rozwiązaniami co poznański, to również przyciąga gości przyjaźnie zaprojektowaną przestrzenią i kusi pięknym wzornictwem.

250 metrów dobrego designu

Tu, na 250 metrach, każdy poczuje się swobodnie, a domowa atmosfera, strefa chilloutu oraz kameralna kafejka będą doskonałym tłem dla dokonania wyboru odpowiedniego produktu. Czym różni się ten salon od innych sklepów z wyposażeniem wnętrz? Tu nic nie chowa się w szufladach, wszystko jest pięknie wyeksponowane i zaprezentowane w ciekawy, ale nienachalny sposób. Produkty nie narzucają się klientowi, ale dyskretnie zwracają na siebie uwagę.

Podziwiać można: winylowe podłogi Designflooring precyzyjnie odwzorowujące szlachetne drewno, miękkie wykładziny światowych marek Epic Carpets oraz Jacaranda czy bogatą paletę odcieni kanadyjskich farb PARA oraz szwedzkich Scala. Coś dla siebie znajdą tu miłośnicy oryginalnego wzornictwa i odważnych rozwiązań - piękne tapety włoskiej Glamory, fińskiego Sandudda czy rumuńskiej Mindthegap.

Wymieniać można długo, bo Dekorian Home słynie z topowych marek, a niebanalne zestawienia, jakie można tu spotkać, zachęcają projektantów oraz ich klientów do porzucenia bezpiecznej stylistyki i dokonania bardziej śmiałych wyborów.

Salony Dekorian Home to miejsce spotkań z najlepszym światowym designem i skrupulatnie wyselekcjonowanymi markami wnętrzarskimi, które nam zaufały i dały swoje produkty na wyłączność. Reprezentujemy ponad 20 brandów z różnych stron świata. Tu każdy znajdzie coś dla siebie i z łatwością dopasuje do stylu swojego wnętrza”.

Rzeczywiście jest tak jak deklaruje Filip Jasiński, członek zarządu sieci salonów Dekorian Home. Odwiedzający wrocławski showroom zobaczą w nim różne style wystroju, które harmonijnie się ze sobą łączą - od eleganckiej klasyki, po skandynawskie akcenty i industrialne dodatki. Tu możemy zapoznać się z najnowszymi trendami i kolekcjami, a każdy produkt wypróbować - usiąść w wygodnym fotelu, poczuć pod palcami chropowatość betonowych płyt, fakturę tkanin i tapet, ciepło drewna, albo chłód marmuru.

We wrocławskim showroomie znajdziemy nie tylko inspiracje i pomysły, ale też fachowe porady ekspertów, którzy świat wnętrz znają od podszewki.

- Wszystkie nasze salony otwarte na przestrzeni kilku ostatnich miesięcy - w Poznaniu, Opolu, Kaliszu oraz Wrocławiu, charakteryzują się dużym metrażem, są dopracowane estetycznie w najdrobniejszym szczególe, oraz prezentują całościowe koncepty wnętrzarskie obejmujące nie tylko podłogę i dekoracje ścienne, ale również oświetlenie czy meble - wyjaśnia Jasiński.

- Naszą ambicją jest, żeby salony sygnowane logo Dekorian Home były miejscem faktycznych inspiracji wnętrzarskich, a nie zwykłymi sklepami z dużą ilością produktów. Staramy się również, aby przestrzeń naszych salonów była przyjazna architektom wnętrz podczas pracy, a klientom indywidualnym podczas trudnych wyborów - mówi.

Stąd pomysł na wydzielenie w salonach specjalnych, komfortowych stref do pracy wyposażonych w kanapy, stoły, wzorniki produktów oraz...pyszną kawę.