Cztery dni, ponad sześćdziesiąt inspirujących wykładów, wywiadów, prelekcji, debat a także warsztaty, szkolenia, wystawy i pokazy. Tak w skrócie można opisać to, co działo się podczas tegorocznego archiDAY - branżowego spotkania dla architektów, projektantów, dekoratorów, stylistów wnętrz i home stagerów, które odbyło się w dniach 3-6 października w ramach międzynarodowych targów Warsaw Home w Ptak Warsaw Expo, na które łącznie przybyło 74.489 odwiedzających, w tym 64 % to goście biznesowi oraz architekci i projektanci.

Eksperci na archiDAY 2019

Podczas archiDAY 2019 na scenie głównej gościliśmy wielu znakomitych ekspertów. Gospodarze tegorocznej edycji prowadzili inspirujące rozmowy m.in. z uznanymi architektami, projektantami, dziennikarzami czy reprezentantami marek.

Duże zainteresowanie wzbudziły rozmowy m.in. o biurach i miejscach pracy przyszłości, pozyskiwaniu i obsłudze klienta premium, o narzędziach marketingowych dla biur architektonicznych. Swoimi doświadczeniami podzielili się m.in. Sotyrys Pantopulos, Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka (MooMoo Architects), Alina Badora, Yassen Hristov, Monika Bronikowska (Hola Design) czy Kamil Kosior (Lloyd Group).

Jakub Majewski i Łukasz Pastuszka - MooMoo Architects na scenie głównej archiDAY 2019.

Home staging, czyli przygotowanie nieruchomości na sprzedaż

Nowością na scenie głównej były zagadnienia rynku kontraktowego, o których opowiadał m.in. Frank Wicht (EasternGraphics) oraz całodniowy blok poświęcony tematyce home stagingu. Goście i uczestnicy wydarzenia mieli możliwość słuchania wszystkich wystąpień siedząc w wygodnych meblach zaaranżowanych przed sceną główną, na co dzień dostępnych w Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka.

Sesje wizerunkowe, archiDAY 2019.

Wykłady transmitowane online na archiDAY 2019

W tym roku po raz pierwszy zadbano także o nieobecnych. W archiDESK STUDIO odbyły się liczne wywiady z przedstawicielami marek i prezentacje nowości produktowych, które były transmitowane na archidesk.pl i nadal architekci zarejestrowani w platformie mogą je obejrzeć! Strefa warsztatów z oprogramowania zgromadziła w tym roku blisko 420 architektów i projektantów! Uczestnicy szkoleń mieli możliwość udziału w warsztatach SketchUp+Vray, pCon.PLANNER czy Archicad.

Warsztaty z oprogramowania, archiDAY 2019.

Interaktywny spacer po największej galerii handlowej

W przestrzeni Partnera Głównego tegorocznej edycji archiDAY - Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka zobaczyliśmy nowoczesne rozwiązania Augmented Reality, polegające na tym, że bezpośrednio ze strony internetowej Goście mogli dopasować meble do wnętrza a dzięki technologii VR odbyć wirtualny i interaktywny spacer z przewodnikiem po największej w Polsce wnętrzarskiej galerii handlowej.

Wirtualny spacer po Domotece.

Konsultacje eksperckie dla architektów wnętrz

W tej przestrzeni odbywały się również konsultacje eksperckie z serii "Kto pyta, nie błądzi", podczas których można było uzyskać porady m.in. "Jak dobrze prezentować portfolio w sieci" czy też "Jak ustawić kampanię reklamową na Facebooku aby osiągnąć swój cel" .W ramach wydarzenia mieściło się także studio fotograficzne, w którym fotografowie i styliści
każdego dnia tworzyli sesje reklamowe, a architekci mogli zrealizować zdjęcia wizerunkowe.

archiCafe na archiDAY 2019.

Tegoroczna strefa archiCAFE została powiększona o nowe inicjatywy. Oprócz (tradycyjnie) pysznych drinków kawowych od marki Jura, dzięki współpracy z firmami Hansgrohe, Bora, Vestfrost i Röben Polska, uczestnicy archiDAY mogli delektować się specjałami serwowanymi przez mistrza kuchni Tomasza Gąsiorka, wysłuchać inspirujących prelekcji z cyklu "Architekt w podróży", a dzięki Casio Music Polska mogli posłuchać fortepianowych aranżacji popularnych utworów na żywo.

Prelekcja "Architekt w podróży", Iza Gemzała.

Głównym Partnerem wydarzenia archiDAY 2019 było Centrum Wyposażenia Wnętrz Domoteka. Partnerem wspierającym była firma Hansgrohe oraz Röben Polska. Czas na Wnętrze objął patronat medialny nad tym wydarzeniem.