Proste bryły, miłe w dotyku tkaniny, wygoda - tak w kilku słowach można określić najnowszą kolekcję marki Westwing - "A Timeless Fall". O procesie twórczym opowiada nam Delia Lachance, założycielka i CCO Westwing.

A Timeless Fall to nazwa najnowszej Westwing Collection - skąd pomysł na taką nazwę?

Nazwa wskazuje przede wszystkim na ideę stojącą za kolekcją. W chłodniejszym okresie roku marzymy o domu, który jest przytulny i przyjazny, dlatego stworzyliśmy ponadczasowy styl, który łączy te cechy.

Subtelne niuanse tworzą relaksującą, wręcz sprzyjającą medytacji atmosferę. Ciepłe faktury, takie jak tkanina teddy i sztuczne futro, zapewniają przyjemną przytulność - ale ze stylem.

Co świadczy o ponadczasowości tej kolekcji?

Ponadczasowość kolekcji znajduje odzwierciedlenie w doborze kolorów, tkanin i kształtów. Te ostatnie są czyste i gładkie, dzięki czemu z łatwością można wkomponować je w aranżacje.

Nowa kolekcja Westwing "A Timeless Fall" cechuje się estetyką, którą pokochasz w nadchodzącym sezonie. Zgodnie z tą ideą, paleta kolorów składa się głównie z subtelnych, stonowanych barw. Ponadto, aby uchwycić jesienny klimat kolekcji wybraliśmy materiały, które są ciepłe i przytulne, jak np. aksamit i wspomniana tkanina teddy.

Westwing Collection przywiązuje ogromną wagę do jakości materiałów, dlatego decydując się na zakup elementu kolekcji masz gwarancję jego wyjątkowej trwałości.

Co było inspiracją do jej stworzenia?

Główną inspiracją dla nowej kolekcji był cocooning: w naszych dynamicznie zmieniających się czasach, dom staje się równoważącym schronieniem. Potrzebujemy odprężającej niedzieli na kanapie, długich kolacji z przyjaciółmi, poczucia, że możemy zostawić wszystko na zewnątrz i przebywać w domu wszystkimi swoimi zmysłami.

Kolekcja "A Timeless Fall" została stworzona z myślą, aby pomóc zrealizować te potrzeby.

W najnowszej kolekcji znalazły się także najnowsze trendy - możesz przybliżyć jakie?

Tkanina teddy to będzie prawdziwy hit tego sezonu! W naszej kolekcji pojawia się w odcieniach bieli, ale nie tylko. To trend, który z wybiegów przenika do wnętrz, przyjmując różne formy i kształty, jak poduszki, krzesła, dywany czy duże sofy.

W kolekcji "A Timeless Fall" znajdziesz szeroki asortyment produktów z tkaniny teddy. Jednym z moich ulubionych jest krzesło "Malte". Wprowadziliśmy je na rynek odrobinę wcześniej niż resztę nowej kolekcji, traktując jako teaser. Już teraz widzimy, że staje się ono również ulubionym krzesłem naszych klientów.

W wielkim stylu powraca również jasne drewno. Wprowadza do wnętrz nowoczesność, dodaje lekkości i naturalnego ciepła. W naszej kolekcji pojawia się w formie stołów jadalnych i stolików pomocniczych.

Jakie emocje towarzyszą A Timeless Fall?

Sesję katalogową realizowaliśmy w wyjątkowym gospodarstwie w Bawarii. Piękne wnętrze, z drewnianymi krokwiami i dużą kuchnią połączoną z jadalnią, wprowadzało atmosferę przytulności i ciepła, zachęcając do relaksu na kanapie z grubym kocem lub spotkań z bliskimi przy dużym stole i wielogodzinnego, swobodnego ucztowania.

Skąd czerpiesz inspiracje dla nowych produktów i kolekcji?

Głęboko wierzę w to, że inspiracja jest wszędzie. To sformułowanie, w formie neonu, wisi nawet w naszym biurze w Monachium. Naprawdę inspirację można znaleźć wszędzie. Niezależnie od tego, czy są to inne obszary wzornictwa, jak np. moda, czy też piękne miejsca, które odkrywamy podczas podróży. Tak pozyskane inspiracje w kolejnym kroku trafiają do kolekcji Westwing i produktów, które w jej ramach tworzymy.

Zwykle zaczynasz od jednego produktu, czy od ogólnej wizji kolekcji, którą później przekładasz na konkretne produkty?

Kiedy zaczynamy pracę nad nową kolekcją, zwykle spotykam się w domu z moim zespołem kreatywnym i przeprowadzamy burzę mózgów. Każdy przynosi zdjęcia, które go zainspirowały, a następnie zaczynamy grupować wszystkie te inspiracje.

Trendy zazwyczaj dość szybko się uwidaczniają. Solidną dawką inspiracji są także podróże na targi oraz przyglądanie się temu, co dzieje się w trendach modowych. Świat mody i wnętrz są ze sobą bardzo ściśle powiązane i często inspirują się nawzajem. Przykładem jest tu tkanina teddy: pierwszy raz zobaczyliśmy ten materiał na wybiegu, w postaci przytulnych, pluszowych kurtek o fasonie oversized. Teraz stał się on jedną z kluczowych tkanin w naszej nowej kolekcji.

Masz swój ulubiony produkt z kolekcji "A Timeless Fall"?
Co to jest i dlaczego?

Uwielbiam wszystkie produkty wykonane z tkaniny teddy. Dla mnie naprawdę reprezentują to, co oznacza najnowsza Westwing Collection - "A Timeless Fall". W nowoczesny, ale jednocześnie niezwykle przytulny sposób dają uczucie otulenia i wprowadzają w komfortowy nastrój, zachęcając do pozostania w domu z bliskimi.

Jednym z moich ulubionych elementów z nowej kolekcji jest krzesło "Malte", które już od jakiegoś czasu wprowadza przytulną atmosferę do mojego salonu. Połączyliśmy w nim modny materiał teddy z bardzo czystym i klasycznym kształtem, co sprawia, że jest to wszechstronny model pasujący do wielu wnętrz.

Czy rozpoczęłaś już pracę nad kolekcją na wiosnę-lato?
Możesz uchylić nam rąbka tajemnicy, co się w niej znajdzie?

Tak, oczywiście! Nie mogę jeszcze zbyt wiele o niej powiedzieć, ale to niesamowite, że nasza kolekcja rozwija się z sezonu na sezon i spotyka się z takim entuzjazmem ze strony naszych klientów.

Więcej informacji na: www.westwingnow.pl