Znamy już Laureatów konkursu: Zaprojektuj ekspozycję Laufen. Sprawdź wizje zwycięskich ekspozycji Laufen.

Na czym polegał konkurs dla architektów?

Konkurs marki Laufen dla architektów cieszył się ogromnym zainteresowaniem uczestników. Projekty, które zwyciężyły cechowała harmonia, minimalizm, atmosfera niczym w raju lub na łonie natury. 

Przedmiotem konkursu było wykonanie projektu boksu ekspozycyjnego produktów marki Laufen, z użyciem co najmniej 3 dowolnie wybranych produktów z serii: The New Classic, Val, Sonar lub Kartellbylaufen. Najwyżej ocenione zostały prace, które były dziełem oryginalnym, zgodne z regulaminem, były kreatywne i robiły wrażenie.

Komisja w składzie: Joanna Dec-Galuk - Dyrektor Marketingu, Marek Słaboń - Dyrektor Handlowy oraz Klaudia Bączek - Brand Communication and PR Coordinator wybrała 3 Laurentów z 89 projektów oraz dodatkowo ze względu na wysoki poziom prac przyznała jedno wyróżnienie specjalne i 8 wyróżnień.

Wyniki konkursu Laufen

I miejsce

Projekt „Minimal Laufen” Celiny Kucharskiej, która otrzymuje nagrodę: bon o wartości 3000 zł do Apple Store oraz Ceramiczne lustro z podświetleniem LED, SaphirKeramik o wartości 2900 zł netto.

Założeniem projektu jest powściągliwość w aranżacji i zderzenie świata faktur, płynnych linii z taflami prostokątnych ścian i mebli. Inspiracją stały się ryflowane elementy serii Sonar, a motyw rytmicznego zdobienia pojawia się w całym wnętrzu.

II miejsce

Projekt „ Paradise” Joanny Ochoty, która otrzymuje nagrodę: Bon o wartości 2000 zł do Apple Store oraz zestaw dodatków łazienkowych The New Classic: Półkę ceramiczną, Pojemnik na szczoteczki do zębów oraz mydelniczkę ścienną - o wartości 1400 zł. netto.

Projekt inspirowany rajem i jego beztroską. To miejsce, w którym niczego nie brakuje i można odpoczywać na łonie natury.

III miejsce

Projekt „Powrót do korzeni” - Anny Potorskiej, która otrzymuje nagrodę: Bon o wartości 1000 zł. do Apple Store oraz zestaw dodatków łazienkowych The New Classic: Mydelniczkę ścienną oraz Pojemnik na szczoteczki do zębów o wartości 800 zł netto.

Autorka wyszła z założenia, że naturalne światło oraz środowisko wpływa pozytywnie na percepcję człowieka, powoduje odprężenie i ukojenie myśli. Kolekcja Kartellbylaufen przez swój minimalizm jest uniwersalna i doskonale komponuje się w takiej aranżacji.

Wyróżnienie specjalne

Projekt „Otiss”, arch. Kamil Fijak Nagroda: Ceramiczna mydelniczka Laufen oraz Radio i ręcznik Laufen.

Prace pozostałych wyróżnionych obejrzysz w naszej galerii pod artykułem. Laureatom i wyróżnionym serdecznie gratulujemy! Pozostałym dziękujemy za udział w konkursie i zapraszamy do kolejnych edycji.