W odpowiedzi na bardzo częste zapytania klientów o designerski szklany kinkiet, polska marka oświetleniowa TAR wprowadza tej wiosny nową lampkę ścienną - Avocado Wall.

Najnowsza oprawa z serii lamp AVOCADO zaprojektowana przez T. A. Rudkiewicza, to minimalistyczna, a jednocześnie luksusowa odpowiedź na potrzebę dodatkowego oświetlenia ściennego. Lampa wykonana ze szlachetnych materiałów - grubego szkła, solidnego mosiądzu, lub stali nierdzewnej - skierowana jest do klientów, którzy docenią jej ponadczasowy design i wysoką jakość wykończenia.

Nowy kinkiet TAR pasuje zarówno do wnętrz klasycznych, eklektycznych, art deco, jak i do nowocześnie minimalistycznych. Lista zastosowań tej małej lampy jest szeroka: od lampki nocnej po eleganckie oświetlenie przy lustrze, toaletce, lub nad komodą. Sprawdzi się w przedpokoju, w hallu, eleganckiej łazience. Nadaje się do prywatnego domu, ale również do wnętrza hotelu lub restauracji.

Avocado Wall pełni funkcję oświetlenia uzupełniającego, nastrojowego i dekoracyjnego. Wykorzystując żarówki z lustrem (złotym w wersji mosiężnej i srebrnym w wersji stalowej) świeci światłem odbitym od wypolerowanej na lustro tarczy i rozproszonym przez klosz z grubego szkła wywołując piękne efekty świetlne.

Lampa Avocado Wall zaprojektowana i wykonana jest w całości Polsce. Klosz formowany tradycyjną metodą pochodzi z Tarnowskich hut szkła. Reszta wykonana jest przez zespół TAR pod Warszawą. Począwszy od odlewów żywicznych stanowiących konstrukcję lampy, po wycinanie, a następnie polerowanie metalu, każdy detal lampy wykonywany jest ręcznie i z najwyższą uwagą. Dzięki temu jakość lampy na każdym etapie produkcji pozostaje pod czujnym okiem i należytą kontrolą zespołu TAR.

Seria lamp Avocado pochodzi od stojącej lampy Avocado z ledową diodą, zaprojektowanej przez T. A. Rudkiewicza w 2005. Była to pierwsza lampa z ledowym źródłem światła w kolekcji TAR. Avocado zostało docenione jako mini dzieło sztuki wzorniczej i obecne jest w zbiorach Muzeum Narodowego w Krakowie.

Więcej informacji na: www.tar-design.pl