W świecie budownictwa, gdzie konkurencja jest ogromna, a standardy jakości stale rosną, wyróżnienie się jest prawdziwym osiągnięciem. Tym bardziej, gdy mówimy o prestiżowej nagrodzie Budowa Roku, która od lat stanowi synonim doskonałości w branży. Tegoroczna gala konkursu przyniosła kolejny sukces dla firmy ALLCON, która zdobyła główną nagrodę za inwestycję Młyny Gdańskie.

Budowa Roku - co to za konkurs?

Organizowany przez Polski Związek Inżynierów i Techników Budownictwa, przy wsparciu Ministerstwa Rozwoju i Technologii, konkurs Budowa Roku ma na celu wskazanie tych obiektów budowlanych w Polsce, które wyróżniają się nie tylko jakością wykonania, ale także innowacyjnością, ekologią oraz bezpieczeństwem. To już 33. edycja tego prestiżowego wydarzenia, które co roku przyciąga uwagę całej branży.

Młyny Gdańskie - połączenie tradycji z nowoczesnością

Zwycięska inwestycja, Młyny Gdańskie, to prawdziwe arcydzieło architektoniczne. Położone w gdańskiej dzielnicy Siedlce, nawiązują do bogatej historii tego miejsca, znanej z młynów i sadów. ALLCON, odpowiedzialny za realizację projektu, postawił na połączenie tradycji z nowoczesnością. Efektem jest unikalna architektura, która doskonale komponuje się z otoczeniem, oraz przemyślane rozwiązania zewnętrzne, takie jak wewnętrzny dziedziniec z ozdobnymi krzewami, ścieżki spacerowe czy kaskada wodna z kołem młyńskim.

ALLCON - firma z tradycjami i wizją

Choć Młyny Gdańskie to najnowszy sukces ALLCONu, firma ma na swoim koncie wiele innych prestiżowych realizacji. Wśród nich znajduje się m.in. Hotel Raddisson Blue w Gdańsku, Salon Audi w Gdyni czy Biblioteka Główna Uniwersytetu Gdańskiego. Wszystkie te projekty łączy jedno - dbałość o detale, wysoka jakość wykonania oraz innowacyjność.

Ekolodzy i innowatorzy w jednym

ALLCON nie tylko dba o estetykę swoich inwestycji. Firma stawia także na ekologię i innowacyjność. Dowodem na to jest międzynarodowy certyfikat BREEAM, który firma zdobyła za realizację apartamentów Atrium Oliva. Certyfikat ten jest przyznawany za spełnienie szeregu kryteriów dotyczących m.in. standardu realizacji, procesu budowy, wymagań środowiskowych czy well-being mieszkańców.

Tegoroczna gala konkursu Budowa Roku przyniosła kolejne potwierdzenie klasy i profesjonalizmu firmy ALLCON. Młyny Gdańskie, które zdobyły główną nagrodę, to inwestycja, która z pewnością na długo zapadnie w pamięć nie tylko mieszkańców Gdańska, ale także całej branży budowlanej w Polsce. Gratulacje dla całego zespołu ALLCONu i życzenia kolejnych sukcesów w przyszłości!