Elegancka, ponadczasowa i funkcjonalna - przyglądamy się projektowi firmy Galerii Venis, która od prawie 30 lat przoduje na rynku wykończenia wnętrz.

Dobrze przemyślana kuchnia

Kuchnia to część domu, która musi być dobrze przemyślana i dokładnie odpowiadać potrzebom przyszłych użytkowników. "To wnętrze zostało zaprojektowane z myślą o małej rodzinie lub parze, która lubi dynamikę dżungli miasta, ale ceni sobie również przytulną atmosferę własnej przestrzeni" - mówi Anna Kamińska, autorka projektu i jedna z architektów Galerii Venis.

Kuchnia z charakterem

Obła, podświetlana wyspa nie tylko tworzy wygodną przestrzeń do przygotowywania posiłków z najbliższymi, ale również kreuje zgrabną klamrę kompozycyjną w zestawieniu z okrągłymi lampami Umbra firmy Bomma. Umieszczenie tych połyskujących złotem kul w centrum pokoju nadaje kuchni charakteru i nienachalnego szyku.

Kolory, które tonują wnętrze

Kluczem do uzyskania balansu w tym projekcie jest wybranie reszty materiałów w kolorach, które tonują wnętrze i korespondują z centralnym, mocnym elementem. Beżowy odcień ścian, piaskowe drewno na frontach szafek i najwyższej jakości, minimalistyczny kran marki Noken to cisi bohaterowie tego spójnego projektu. Zabiegiem, który nadaje kuchni efektu premium jest jednak inspirowana marmurem płytka Cisano brandu GV Design. "W związku z coraz większym zainteresowaniem naszych klientów użyteczną wersją marmuru, postanowiliśmy odpowiedzieć na tę potrzebę i stworzyć własną kolekcję płytek, które nie dość, że są zachwycające wizualnie to mogą być bardziej funkcjonalnym zamiennikiem marmuru" - mówi inicjator pomysłu i Prezes Galerii Venis Cezary Czub.

Użyta w tym projekcie Cisano jest przeszyta popielato-miedzianą żyłką i idealnie wpasowuje się w estetykę tej emanującej ciepłem kuchni, ale to tylko jedna z siedmiu propozycji kolorystycznych tego produktu. Mimo nieskończonych możliwości kombinacji kolorystyki i elementów przewodnich przestrzeni kuchennej, najważniejszą zasadą jest połączenie piękna z komfortem. Wybór odpowiednich materiałów, zaplanowanie ułożenia priorytetowych punktów użytkowych musi iść w parze z koncepcją estetyczną.

Więcej informacji na: galerievenis.pl