Nie przegap wyjątkowej okazji! Francuskie gwiazdy architektury, twórcy wieży Montparnasse, przybywają do Warszawy, by podzielić się tajnikami tworzenia zrównoważonych miast przyszłości. Chcesz dowiedzieć się, jak zieleń i innowacje mogą przekształcić Twoje miasto? Dołącz 8 września na MEETING POINT FOKSAL i bądź częścią rewolucji w designie!

Paryskie ikony architektury w Warszawie!

W świecie architektury i designu, inspiracje często przekraczają granice. W piątek, 8 września, Warszawa będzie świadkiem czegoś wyjątkowego. Rusza nowy cykl wydarzeń MEETING POINT FOKSAL, który rozpocznie się od gościnnego wykładu dwóch znakomitych architektów z Paryża - Frédérica Chartier i Pascale Dalix. To oni stoją za takimi projektami jak wieża Montparnasse czy Université de droit Paris I.  

MEETING POINT FOKSAL: gdzie wizja spotyka innowację

MEETING POINT FOKSAL to nie tylko cykl spotkań, ale przede wszystkim platforma do wymiany wiedzy i doświadczeń na temat tworzenia zrównoważonych, ekologicznych przestrzeni miejskich. "Chcemy łączyć pokolenia, dyscypliny i wiedzę. Dzieląc się doświadczeniami starszych architektów, chcemy otwierać się na młodych i zapraszać do żywej debaty przedstawicieli wielu środowisk." - podkreśla Agnieszka Kalinowska-Sołtys, prezes SARP.

Pierwsze wydarzenie z serii odbędzie się w Pawilonie Wystawowym SARP przy ul. Foksal 2 w Warszawie o godz. 17.30. Tematem przewodnim będzie "Francuskie doświadczenia architektoniczne. Inspiracje dla tworzenia przyjaznych ekosystemów w centrach miast". Po wykładzie zaplanowano dyskusję panelową, w której udział wezmą architekci, przedstawiciele administracji, NGOs oraz varsavianistów.

Montparnasse ChartierDalix

W trakcie wykładu, Chartier i Dalix podzielą się swoim podejściem do projektowania, w którym architektura jest postrzegana jako ekosystem, łączący w sobie gościnność życia, poezję i wspólne dobro. "Wierzymy, że zieleń jest kluczem do zaszczepienia poczucia wspólnoty w przestrzeni miejskiej. Wprowadzenie natury jako elementu składowego architektury wymaga zaakceptowania pewnych niewiadomych związanych z rozwojem środowiska naturalnego." - mówią paryscy architekci.

Université de droit Paris I ChartierDalix

Cykl MEETING POINT FOKSAL ma ambicję stać się miejscem zderzania idei, potrzeb i krytyki w dziedzinie architektury i designu. "Chcemy wsłuchać się w głosy architektów, urzędników, urbanistów i specjalistów od pejzażu. Jak sprawić, by przestrzenie miejskie były naturalne, otwarte i pełne zieleni?" - zastanawia się Przemo Łukasik, moderator cyklu.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zainspirować się i dowiedzieć więcej o tym, jak tworzyć przestrzenie miejskie, które będą harmonijnie współgrać z naturą i potrzebami mieszkańców. Do zobaczenia 8 września!