W erze cyfryzacji i wszechobecnych smartfonów, kiedy dzieci coraz częściej spędzają czas przed ekranami, Warszawa postanowiła przypomnieć o tradycyjnych grach podwórkowych. Dzięki inicjatywie Urzędu Dzielnicy Śródmieście m. st. Warszawy oraz firmy ZEITGEIST Asset Management, mieszkańcy stolicy będą mieli okazję na chwilę powrócić do swojego dzieciństwa i przypomnieć sobie, jak to jest bawić się na świeżym powietrzu, bez elektroniki.

Wyjątkowe miejsce dla wyjątkowego wydarzenia

Dziedziniec budynku przy ul. Nowogrodzkiej 45, który przez lata był niedostępny dla mieszkańców, na jeden dzień stanie się prawdziwym podwórkiem pełnym śmiechu, zabawy i wspomnień. To tu, w niedzielę 17 września, odbędzie się wydarzenie "Gry Podwórkowe". W programie nie zabraknie atrakcji dla osób w każdym wieku. Od tradycyjnych gier takich jak zośka, kapsle, bule, czy klasy, po pokazy baniek mydlanych i tańce-wygibańce w rytmie muzyki z różnych epok.

Atrakcje dla każdego

Organizatorzy przygotowali bogaty program, który zadowoli zarówno najmłodszych, jak i tych nieco starszych uczestników. Już o godzinie 12:00 rozpocznie się wydarzenie, a o 13:00 odbędzie się część oficjalna z udziałem organizatora i partnerów. Następnie uczestnicy będą mogli podziwiać pokazy baniek mydlanych, wziąć udział w grupowej grze w zośkę, a także spróbować swoich sił w wielkim kapslowym wyścigu pokoju. Dla tych, którzy będą chcieli odpocząć od zabawy, przygotowano strefę gastronomiczną z przekąskami i napojami.

Sztuka na podwórku

Nie tylko gry będą główną atrakcją tego dnia. Organizatorzy postanowili połączyć zabawę z kulturą i sztuką. Uczestnicy będą mogli podziwiać wspaniałe dzieła w kąciku kredowej sztuki ulicznej oraz nacieszyć się muzyką i przestrzenią do tańca. Dla najmłodszych przygotowano także kącik artystyczny, gdzie pod okiem profesjonalistów będą mogli stworzyć swoje małe dzieła sztuki.

Zaproszenie dla wszystkich

Wydarzenie "Gry Podwórkowe" to doskonała okazja, aby spędzić czas z rodziną i przyjaciółmi, przypomnieć sobie dawne czasy i na chwilę oderwać się od codziennego zgiełku. Organizatorzy serdecznie zapraszają wszystkich mieszkańców Warszawy i nie tylko. Wstęp jest wolny, a dla tych, którzy zdecydują się wcześniej zapisać na stronie grypodworkowe.pl, przygotowano kupon na darmowe przekąski. Nie przegap tej wyjątkowej okazji i dołącz do zabawy w sercu Warszawy! Gorąco zapraszamy!