Piotr Młodożeniec to artysta, który otwiera przed widzem drzwi do fascynującego świata wyobraźni i emocji. Jego twórczość jest bogata w różnorodność uczuć i myśli, które przenoszone na płótno wcielają się w barwne kompozycje.

W Galerii Sotto 63 będziemy mieli wyjątkową okazję zobaczyć prace Piotra Młodożeńca - artystę szeroko już rozpoznawalnego w świecie sztuki. Wernisaż wystawy „Facet, fala i kwadrat" przybliży jego dorobek artystyczny, który jest barwny jak same obrazy. Prace zostały dobrane tak, aby przybliżyć odbiorcom najbardziej charakterystyczne ich elementy, znaczenie i wyjątkowość.

"Dwa księżyce zimowe"

Prowokujące obrazy Piotra Młodożeńca

Twórczość Młodożeńca ewoluuje i zmienia się, podążając za artystą w jego podróży. Jest on twórcą, który nie boi się eksperymentować, poszukiwać nowych dróg i wyzwań. To właśnie dzięki temu jego prace są zawsze świeże, pełne energii i zaskakujące.

"Kompozycja"

Jednym z charakterystycznych elementów sztuki Piotra Młodożeńca jest zdolność do łączenia abstrakcji z elementami figuratywnymi. Na jednym obrazie można odnaleźć abstrakcyjne kształty, które zdają się pulsować życiem, a obok nich tajemnicze postaci, które skrywają niezliczone historie. To mieszanka prowokująca widza do refleksji i interpretacji, stawiająca pytania o to, co jest prawdziwe, a co tylko iluzją. 

Dynamizm i ruch na płótnach Młodożeńca

Wystawa pomoże zanurzyć się w świat Młodożeńca pełen niespodzianek i inspiracji. To spotkanie z artystą, który potrafi przenieść nas w inny wymiar, gdzie kolory i kształty stają się językiem, którym wyraża swoje myśli, uczucia i marzenia. 

"Delancy"

Młodożeniec często sięga po technikę rastrowania. To technika nakładania drobnych kropek na płótno - podczas oglądania obrazu z normalnej odległości ma się wrażenie istnienia półtonów. Dzięki temu prace Młodożeńca nabierają dynamiki i ruchu, co w połączeniu z doborem barw sprawia, że przedstawiony krajobraz czy postaci wirują i wchodzą w bezpośrednią interakcję z widzem. Kropki łączą się w pulsującym tańcu, stając się niemal hipnotyzujące.

"Mały robot"

Ekspresja barw

Warto również zwrócić uwagę na tytuły jego prac, które często pełnią rolę klucza do zrozumienia dzieła. Tytuły nie tylko opisują obraz, ale także prowokują widza do własnych rozważań i interpretacji. Są mostem między artystą a odbiorcą, który może odnaleźć własny sens i znaczenie w każdym dziele.

"Liść"

Innym znakiem rozpoznawczym twórczości Piotra Młodożeńca jest dynamiczna, niezwykle ekspresyjna paleta barw. Kolory emanują z obrazów i natychmiast przyciągają wzrok odbiorcy. Artysta doskonale posługuje się kontrastami i zestawieniami kolorystycznymi, co nadaje jego pracom niezwykłą energię. Przyglądając się jego twórczości, można odnaleźć w niej zarówno radość i ekscytację, jak i melancholię. Kolory stają się językiem, którym artysta wyraża swoje myśli i uczucia, to jakim jest i jakim się czuje.

Prace Młodożeńca - niekończąca się opowieść

Artysta umieszcza na obrazach zagadkowe postaci i kształty, które pojawiają się w różnych kontekstach. Figury stanowią serce i duszę wielu jego dzieł, które zdają się opowiadać swoją własną historię. To właśnie one często stanowią źródło inspiracji, od których zaczyna się całe dzieło. Kształty, formy, a czasami też odnośniki do rzeczywistości zawierają swój własny przekaz. Jest to zaproszeniem do osobistego dialogu z dziełem sztuki i analizy. 

"żółto-zielono-czerwony"

W pracach Piotra Młodożeńca odnajdujemy także motywy natury i krajobrazu. Są one pełne symboliki i głębszego znaczenia. Przyroda staje się lustrem ludzkich emocji i stanów ducha. To harmonia między światem zewnętrznym a wewnętrznym, którą artysta stara się uchwycić na płótnach.

"Księżyc nad Morzem Czerwonym"

Gdzie: Galeria Sotto 63 przy ul. Pięknej 15/63 w Warszawie (wejście za szlabanem, klatka numer IV, II piętro).

Kiedy: 29 września (piątek) o godzinie 18:00 

 

Zdjęcie wprowadzające: Piotr Młodożeniec, "Miasto 2"

 

Autor
Piotr Młodożeniec i jego sztuka eksperymentowania. Galeria Sotto 63 zaprasza na wystawę “Facet, fala i kwadrat!
Monika Utnik
Dziennikarka, wieloletnia redaktorka pism wnętrzarskich, absolwentka polonistyki i italianistyki Uniwersytetu Warszawskiego, autorka książek dla dzieci. Zadebiutowała...