W tym roku Wydział Grafiki Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie świętuje swoje 55 urodziny. Z tej okazji 9 listopada br. w Galerii Prześwit odbędzie się wyjątkowa wystawa pt. „O czym mówią liczby?”. Za organizację tego niezwykłego wydarzenia odpowiada studencka grupa artystyczna KISSPRINT, która od 2012 roku zrzesza zaangażowanych twórców związanych z Wydziałem Grafiki ASP w Warszawie.

Liczby w sztuce: studencka wystawa już w listopadzie!

Liczby są wszechobecne w naszym życiu, od prostych obliczeń po głębokie znaczenia kulturowe. Wystawa „O czym mówią liczby?” przenosi nas w artystyczną podróż, ukazując, jak liczby wpływają na nasze życie, kształtują nasze doświadczenia i definiują naszą tożsamość. Od tajemniczej liczby π, przez złowieszcze 666, po kosmiczne odkrycia teleskopu Jamesa Webba, liczby są nie tylko matematycznymi konceptami, ale również narzędziami do opowiadania historii, wyrażania emocji i tworzenia sztuki.

Na wystawie odwiedzający będą mieli okazję zobaczyć prace różnych artystów, którzy poprzez swoje dzieła interpretują znaczenie liczb w kulturze, historii i codziennym życiu. Czy to poprzez abstrakcyjne przedstawienia matematycznych koncepcji, czy przez bardziej dosłowne interpretacje ważnych dat i momentów w historii, każde dzieło będzie świadectwem tego, jak liczby wpływają na naszą percepcję świata.

Działania grupy KISSPRINT: promocja młodej grafiki warszawskiej

Działania Grupy KISSPRINT koncentrują się wokół cyklicznych wystaw młodej grafiki warszawskiej. Grupa, działająca od 2012 roku, łączy kolejne pokolenia studentów, doktorantów oraz pedagogów. Łączą oni swoje siły, aby tworzyć otwartą dla szerokiej publiki przestrzeń do dialogu o grafice artystycznej i doświadczania jej ciągle na nowo - zarówno przez tradycyjne techniki graficzne, jak i cyfrowe czy eksperymentalne. W tym roku, skupiając się na liczbie jako temacie przewodnim, KISSPRINT zaprasza nas do refleksji nad tym, jak liczby kształtują nasze życie, naszą sztukę i naszą kulturę.

W świecie, gdzie liczby są wszechobecne, od prostych obliczeń po głębokie znaczenia kulturowe, KISSPRINT przypomina nam, że za każdą liczbą kryje się historia, emocja i opowieść. Wystawa „O czym mówią liczby?” to nie tylko celebracja 55-lecia Wydziału Grafiki, ale także okazja do głębszej refleksji nad rolą liczb w naszym życiu.

Magazyn "Czas na Wnętrze" objął patronatem medialnym to wydarzenie.