W sercu Łodzi, w hotelu PURO, odbędzie się niezwykła wystawa, która przeniesie nas w świat wspomnień, emocji i niezwykłych podróży. Łódzka pracownia tkacka Tartaruga prezentuje swoją najnowszą kolekcję kilimów pod nazwą NORD-SUD.

Kilimy jako opowieść: łódzka Tartaruga prezentuje swoje podróżnicze inspiracje

Kolekcja NORD-SUD to nie tylko piękne tkaniny, ale przede wszystkim opowieść o podróżach, wspomnieniach i emocjach. Jadzia Lenart i Wika Podolec, twórczynie kolekcji, przez lata zbierały inspiracje z różnych zakątków świata. Wspomnienia z tych podróży zostały przelane na papier, a następnie utkane w formę kilimu. Każdy z nich jest jak osobista pocztówka czy pamiątka z wyjątkowego miejsca.

Co ważne, kilimy zostały wykonane z przędzy wełnianej pochodzącej z recyklingu, co świadczy o ekologicznym podejściu pracowni. Ręczne farbowanie przędzy dodaje tkaninom głębi i niepowtarzalnego charakteru.

Podróże, emocje i sztuka tkactwa: wystawa kolekcji NORD-SUD w łódzkim hotelu PURO

Wystawa w hotelu PURO będzie dostępna dla zwiedzających od 20 października do 5 listopada 2023 roku. Wernisaż odbędzie się 20 października o godzinie 18:00 i będzie poprzedzony warsztatami tkackimi o godzinie 15:30. Wszystkich miłośników sztuki, designu i rzemiosła serdecznie zapraszamy na ulicę Ogrodową 16 w Łodzi.

Dla tych, którzy nie będą mogli uczestniczyć w wystawie osobiście, premiera kolekcji online odbędzie się na stronie www.tartarugastudio.pl.

Pracownia Tartaruga to miejsce, gdzie tradycyjne rzemiosło łączy się z nowoczesnym designem. Założona w 2017 roku przez dwie przyjaciółki, stała się symbolem jakości, ekologii i pasji do tworzenia. Dwa procent dochodu ze sprzedaży każdego produktu przekazywane jest na cele charytatywne, co dodatkowo podkreśla zaangażowanie marki w działania społeczne.

Nie przegap tej wyjątkowej okazji, by zanurzyć się w świecie podróży, emocji i piękna tkactwa. Zapraszamy do hotelu PURO w Łodzi!

Partner wystawy: PURO Hotels