New Art Dealers Alliance (NADA) z przyjemnością ogłasza listę uczestników NADA Villa Warsaw, nowej inicjatywy wystawienniczej, która odbędzie się w dniach 16-19 maja 2024 roku w historycznej Willi Gawrońskich w Warszawie (Al. Ujazdowskie 23). Wydarzenie to będzie wyjątkową okazją do zapoznania się z twórczością 44 galerii z 25 miast z całego świata, w tym z Polski. W programie przewidziano nie tylko prezentacje artystyczne, ale również spotkania z artystami i wydarzenia specjalne.

NADA Villa Warsaw - spotkanie sztuki z historią

Sercem nadchodzącego wydarzenia będą wystawy przygotowane przez zaproszone galerie z całego świata, z naciskiem na gości z Europy Środkowej i Wschodniej. Wspólnie z NADA, organizatorzy Villa Warsaw wyselekcjonowali 44 uczestników pierwszej edycji, którzy zaprezentują w Warszawie kilkadziesiąt twórców sztuki współczesnej.

NADA Villa Warsaw odbędzie się w historycznej Willi Gawrońskich, perle neobarokowej architektury Warszawy. Wspólna wystawa w jej przestrzeniach nawiąże dialog między różnorodnymi artystycznie galeriami a wyjątkowym duchem miejsca. Całość dopełni bogaty program towarzyszący. 

- NADA Villa Warsaw to wydarzenie, które powstało z potrzeby międzynarodowej wymiany artystycznej. Przestrzeń, w jakiej się odbędzie, umożliwia zarówno prezentację sztuki, jak i tworzenie sytuacji społecznych. Wydarzenie to, będące pierwszym projektem NADA w Polsce, odzwierciedla rosnącą rolę, jaką nasz kraj odgrywa na arenie międzynarodowej. NADA Villa Warsaw ma na celu nie tylko otwarcie Warszawy i Polski na świat, ale również pokazanie światu bogactwa polskiej sceny artystycznej - zapowiadają organizatorzy.

Kilkadziesiąt twórców sztuki współczesnej w Warszawie. Mamy listę uczestników!

New Art Dealers Alliance (NADA) to dynamiczna organizacja non-profit założona w 2002 roku w Nowym Jorku. Od lat NADA wspiera rozwój i promocję sztuki współczesnej, łącząc galerie, niezależne przestrzenie artystyczne oraz profesjonalistów z branży, tworząc międzynarodową platformę dla wymiany artystycznej, innowacji i współpracy. Teraz po raz pierwszy NADA angażuje się w projekt na tak szeroką skalę w Polsce.

Wystawa NADA Villa Warsaw to inicjatywa Michała Kaczyńskiego (Raster), Marty Kołakowskiej (Galeria LETO) oraz Joanny Witek-Lipka (Warsaw Gallery Weekend), realizowana we współpracy z NADA. Ten unikatowy format wystawy, bazujący na współpracy uczestniczących galerii, stanowi rozwinięcie projektu Villa Raster – serii wydarzeń artystycznych zapoczątkowanych przez Raster w Warszawie w 2006 roku. Kolejne edycje Villa Raster odbyły się w Reykjaviku, Tokio i Toronto, a podobne wydarzenia zyskały popularność w innych częściach świata (np. Condo).

- Model Villi stał się inkubatorem dla galerii, które rozwinęły niezależną wizję i odważną strategię działania. Bardzo cieszymy się, i jesteśmy podekscytowani tym, że wspólnie z New Art Dealers Alliance zorganizujemy Villę w Polsce. Naszą pasją jest wspieranie galerii na całym świecie - powiedział Jeffrey Rosen z Misako & Rosen i współprezes zarządu NADA.

Majowa wystawa to niepowtarzalna okazja, aby podziwiać prace prezentowane przez polskie i międzynarodowe galerie w niezwykłych wnętrzach Willi Gawrońskich. To miejsce o bogatej historii i wyjątkowej atmosferze stanie się tłem dla wyjątkowej prezentacji sztuki współczesnej.

NADA Villa Warsaw to nie tylko wystawa, ale również możliwość nawiązania kontaktów ze światową społecznością artystyczną i kolekcjonerami. To idealne miejsce dla miłośników sztuki współczesnej, którzy chcą odkryć nowe talenty i poznać najnowsze trendy. Więcej informacji o NADA Villa Warsaw i planowanym programie towarzyszącym już wkrótce.

Galerie uczestniczące w NADA Villa Warsaw:

Alyssa Davis Gallery, Nowy Jork Artbeat, Tbilisi AV17 Gallery, Wilno BWA Warszawa, Warszawa/Sokołowsko CASTIGLIONI, Mediolan Coulisse Gallery, Sztokholm Dio Horia Gallery, Ateny eastcontemporary, Mediolan FIERMAN, Nowy Jork Foksal Gallery Foundation, Warszawa Fragment, Nowy Jork Galerie Jocelyn Wolff, Romainville Galerie Rolando Anselmi, Rzym Galeria Monopol, Warszawa Gunia Nowik Gallery, Warszawa HAGIWARA PROJECTS, Tokio HOS, Warszawa Jak Zapomnieć Gallery, Kraków Jednostka Gallery, Warszawa KIN, Bruksela Kisterem, Budapeszt KRUPA GALLERY, Wrocław Leto, Warszawa lokal_30, Warszawa Max Mayer, Düsseldorf Misako & Rosen, Tokio Oolong Gallery, Encinitas Piktogram, Warszawa Plan B, Berlin/Cluj-Napoca Polana Institute, Warszawa Raster, Warszawa RAVNIKAR, Ljubljana Stereo, Warszawa SVIT, Praga Szydlowski, Warszawa/Genewa The Green Gallery, Milwaukee The Why Not Gallery, Tbilisi TOMAS UMRIAN CONTEMPORARY, Bratysława Turnus, Warszawa Voloshyn Gallery, Kijów/Miami wanda gallery, Warszawa Wschód, Warsaw/Nowy Jork Yulia Topchy, Nowy Jork ZERO..., Mediolan

NADA Villa Warsaw to:

• Prezentacje 44 galerii z 25 miast świata

• Spotkania z artystami

• Wydarzenia specjalne

• Możliwość nawiązania kontaktów ze światową społecznością artystyczną i kolekcjonerami

• Unikalna okazja do odkrycia nowych talentów i poznania najnowszych trendów w sztuce współczesnej

Zapraszamy do udziału!

Dodatkowe informacje:

Strona internetowa: https://www.newartdealers.org/programs/nada-villa-warsaw

Instagram: https://www.instagram.com/newartdealers