Już od 11 lipca w industrialnej sali zabytkowego Centrum Praskie Koneser będzie miała miejsce wyjątkowa wystawa pt. „Laboratorium Rzeźby”. Organizatorem przedsięwzięcia jest Galeria Sztuki ToTuart, która zaprezentuje prace polskich artystów m.in. Anny Wysockiej, Oskara Zięty i Adama Bakalarza.

Rzeźby stają się wizytówkami miast, budynków, przestrzeni publicznych oraz naszych domów i mieszkań. Na polskim rynku sztuki rzeźba przechodzi właśnie renesans. Coraz więcej artystów prezentuje swoje dzieła, zyskując rosnącą rzeszę wielbicieli.

W nadchodzącym czasie miłośnicy rzeźbiarstwa będą mieli okazję zobaczyć wyjątkową wystawę, poświęconą rzeźbie i instalacjom, które mogą być eksponowane zarówno w przestrzeni zewnętrznej, jak i we wnętrzach. „Laboratorium Rzeźby” będzie jednym z najciekawszym wydarzeń kulturalnych tegorocznych wakacji.

Ponad 150 polskich artystów w Galerii ToTuart

Galeria ToTuart zaprezentuje ponad 150 prac polskich artystów takich jak: Adam Bakalarz, Bartosz Banasik, Zbigniew Blajerski, Mikołaj Ciszewski, Mariusz Dydo, Dominika Donde, Marika Nowak, Kinga Nowak, MEDRALA, Martha Mulawa, Jan Musiałowski, Krzysztof Renes, Marek Sułek, Artur Szołdra, Anna Wysocka, VOZNY i Oskar Zięta.

Wysocka Anna, bez tytułu, płyta metal, akryl

Ekspozycję uświetnią również rzeźby inspirowane wizerunkiem znanych polskich piłkarzy. Ich autor Bartosz Banasik zdecydował się przeznaczyć część dochodu ze sprzedaży na cele charytatywne.

Wystawa jest adresowana do kolekcjonerów i koneserów sztuki, ale bez wątpienia zainteresuje również architektów i dekoratorów, a także architektów krajobrazu. Będzie to na pewno inspirujące wydarzenie pełne różnorodności form, technik i ekspresji.

Bakalarz Adam, rzeźba w brązie, 230 x 79 x 40 cm

"Laboratorium Rzeźby" otwarte do 11 sierpnia

Wydarzenie potrwa do 11 sierpnia i zakończy się uroczystym finisażem. W trakcie wystawy atrakcją multimedialną dla zwiedzających będą pokazy filmów i materiałów prezentujących artystów oraz ich prace.

Wydarzenie będzie miało charakter otwarty, niebiletowany. Zwiedzający nie muszą się martwić o swój komfort i bezpieczeństwo. Ogromna przestrzeń w Centrum Praskim Koneser (1400 m2, 3,8 m wys.) pozwoli na zachowanie wszelkich reżimów związanych z pandemią.

Renes Krzysztof, Penetrator, 205 cm, bez postumentu, 2012

Patroni medialni, godziny otwarcia, miejsce wydarzenia

Patroni medialni: Czas na Wnętrze, Architektura Murator, Dobre Wnętrze, M jak mieszkanie, Urządzamy.pl, Konik Kreatywny, Magazif, EXSPACE, Foorni.pl, OKK! Design, Poliszdesign.pl, Designteka.pl, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Archimania.pl, Example.pl, Weranda, Rynekisztuka.pl

Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, artfinfo.pl  

Zięta, Gliederfusser, 90 x 200 x 90 cm

Wydarzenie FB

termin: 11 lipca - 11 sierpnia 2020r.,

wtorek - niedziela

godziny otwarcia: 12.00 - 20.00

miejsce: Centrum Koneser, sala Laboratorium, Plac Konesera 8, 03-736 Warszawa