Trzecia odsłona cyklu „SPOTKANIA ToTuart” przed nami - tym razem Galeria Sztuki ToTuart w Centrum Praskim Koneser zaprasza na wystawę prac Artura Szołdry - rzeźbiarza, który swoje rzemiosło i kunszt z dużym sukcesem doskonali od ponad piętnastu lat.

Wystawa prac Artura Szołdry w Centrum Praskim Koneser

Pochodzący ze Śląska Artur Szołdra jest jednym z najciekawszych przedstawicieli realizmu magicznego w Polsce. Zakochany w fantastyce artysta skupia się głównie na relacji człowieka z czasem i przestrzenią, umieszczając go w wielowymiarowej, transcendentalnej rzeczywistości.

- Moje prace nie powstają przypadkowo. Każda z nich ma swoją tajemnicę, swoje przeznaczenie i swoją linię czasu. Dziurka od klucza, którą umieszczam, ma charakter portalu oczekującego na istotę, człowieka, czasami duszę, która jest kluczem do nowej linii czasowej danej rzeźby. Stają się one spójną jednością, odnajdują się, przyciągają i w pewnym sensie tworzą całość. Zamek z odpowiednim kluczem otwiera drogę do innego świata. - opisuje swoje dzieła artysta.

Artur Szołdra wykonuje głównie rzeźby pełne, monumentalne oraz głębokie płaskorzeźby. Zajmuje się też rzeźbą użytkową (unikatowe autorskie meble), samodzielnie projektuje wyposażenie wnętrz (np. lokali użytkowych) oraz montuje rzeźbione elementy, trafnie aranżując je w przestrzeni pomieszczeń. Unikatowe dzieła wykonane są przede wszystkim w drewnie, często łączone z innymi materiałami, takimi jak miedź, stal czy kamień.

Artur Szołdra, Aeguita Nox - Wieczna Noc, fot. materiały prasowe ToTuart.

Na koncie artysty jest kilka wystaw autorskich i liczne plenery rzeźbiarskie w kraju i za granicą, gdzie jego prace cieszą się wielkim uznaniem. Wystawa trwa od 16 do 25 października w Galerii Sztuki ToTuart w pasażu w Centrum Praskim Koneser. Zapraszamy od wtorku do niedzieli w godzinach 12.00-20.00. Wstęp na wystawę jest bezpłatny.  

Prace Józefa Wilkonia na drugiej wystawie cyklu spotkań ToTuart

Druga wystawa z cyklu „SPOTKANIA ToTuart”, na której można było obejrzeć prace Józefa Wilkonia, była wyjątkowym wydarzeniem na kulturalnej mapie Warszawy. Wybitny ilustrator, rzeźbiarz, malarz i autor scenografii w czasie uroczystego wernisażu, który odbył się 1 października 2020, podziękował założycielowi galerii Markowi Duchnowskiemu za wspaniałą organizację ekspozycji, która przekrojowo prezentowała dorobek artysty - od znanych prac przedstawiających konie czy ryby, ilustracje do „Don Kichota”, przez serię Autowidoki po rzeźby i prace, które powstały niedawno, w tym premierowo wystawiane ilustracje do książki o kotach.

Wernisaż Józefa Wilkonia, fot. materiały prasowe ToTuart

- To jest dorobek, który mnie zadziwia i daje pewną nadzieję na przyszłość, ponieważ nawet w młodości nie udawało mi się tyle zrobić, co w ciągu ostatnich kilku miesięcy. Pracowałem z wrażeniem, że dobrze mi to wychodzi - powiedział Mistrz podczas wernisażu. Wśród zgromadzonych gości - architektów, przedstawicieli mediów i miłośników sztuki - można było spotkać osoby, które wychowały się na książkach ilustrowanych przez Józefa Wilkonia.

Wystawa Artura Szołdry - czas, miejsce, cena

Galeria Sztuki ToTuart w pasażu Centrum Praskie Koneser, Plac Konesera 10a, Warszawa

Wystawy czynne od wtorku do niedzieli w godz. 12.00-20.00

Wstęp bezpłatny

Mecenas: Cosentino

Partnerzy: Centrum Praskie Koneser, Fundacja ToTuart, OKK Design Patroni medialni: Architektura Murator, Artinfo.pl, Business Journal, Czas na Wnętrze, Designteka.pl, Dobre Wnętrze, Example.pl; Exspace.pl, Foorni.pl, Imperium Kobiet, Konik Kreatywny, Law Business Quality, M jak mieszkanie, Magazif.pl, Rynek i Sztuka, Szczypta Luksusu, Świat na Obcasach, Świat Rezydencji Wnętrz i Ogrodów, Urządzamy.pl