Wybór okapu do kuchni otwartej na salon powinien być dokładnie przemyślany z kilku względów. Przede wszystkim otwarte pomieszczenia mają duży metraż, dlatego potrzebujemy urządzenia o wysokiej wydajności. Ważna jest także głośność pracy okapu.

Jeżeli kuchnia sąsiaduje z pokojem dziennym, z całą pewnością nie chcemy, by działający wyciąg zakłócał spokój. Dlatego też do kuchni otwartych na salon, ale nie tylko, rekomenduję okapy z silnikiem bezszczotkowym. Ten wydajny i cichy rodzaj silnika ma jeszcze jedną zaletę - jest niezwykle trwały. Pozbawiony szczotek silnik właściwie nie ulega zużyciu.

Gdzie znaleźć takie modele?

Polska marka Kernau w asortymencie posiada całą serię okapów wyposażonych w silniki bezszczotkowe. Są to zarówno urządzenia do zabudowy, jak i okapy przyścienne. Poza tym, że cechują się one wysoką wydajnością, niskim poziomem generowanego hałasu i długą żywotnością, wybrane z nich oferują także zaawansowane funkcje, które dodatkowo ułatwiają nam ich użytkowanie, ale też dbają o jakość powietrza w naszym domu.

Przykładowo okap Kernau KBH 0491 BLDC Steam Sensor ma wbudowany czujnik pary, który automatycznie uruchamia wyciąg, jeżeli wilgotność powietrza w pomieszczeniu nadmiernie wzrasta. Z kolei model KBH 0574 B BLDC Glass to okap sterowany gestem. Wystarczy odpowiedni ruch ręką, by urządzenie zmieniło ustawienia, uruchomiło się bądź też wyłączyło.

Okapy bezszczotkowe marki Kernau zostały zaprojektowane z myślą o kuchni otwartej na salon. Cechują się cichą pracą, dużą wydajnością i klasą energetyczną A++.