Jakie kolory są najmodniejsze w tym sezonie, jak ze smakiem odnowić salon i która farba będzie najlepsza do dekoracji szafek kuchennych - na takie pytania Betty Moore odpowiada od 1930 roku. Prawdopodobnie żaden projektant wnętrz na świecie nie może pochwalić się takim dorobkiem zawodowym jak legendarna postać marki Benjamin Moore.

Pomimo, że od czasu jej debiutu minęło już przeszło 80 lat, Betty Moore jest wiecznie młoda i na bieżąco śledzi najnowsze trendy w aranżacji i dekoracji wnętrz. Jej olbrzymia wiedza i wysmakowany gust sprawiły, że wystrój swoich domów powierzyły jej tysiące Amerykanów. Od 3 lat Betty Moore doradza również Polakom. 

Kim jest Betty Moore

Betty Moore to fikcyjna postać stworzona przez koncern Benjamin Moore & Co, producenta ekskluzywnych farb. Miała pomagać klientom w doborze kolorystyki mieszkań, aranżacji wnętrz. Początkowo odpowiadała na pytania słuchaczy audycji radiowej. Porady cieszyły się ogromną popularnością - po dwóch latach jej fanklub zrzeszał ponad 100 tysięcy osób, a audycja z Betty w roli głównej gościła w radiu nieprzerwanie przez 30 lat!

Głosu i wizerunku Betty Moore jako pierwsza użyczyła Betty Cocker, dla której była to przepustka do wielkiej kariery. W kolejnych latach Benjamin Moore & Co. zatrudniał następne Betty Moore, często gwiazdy filmowe. W rzeczywistości za Betty Moore stał dział dekoracji firmy - zespół projektantów wnętrz i specjalistów ds. koloru. To oni tworzyli radiowe porady i odpowiadali słuchaczom listownie. Codziennie do siedziby firmy Benjamin Moore wpływało ponad 400 pytań!

Betty Moore nie myśli o emeryturze!

Od 2009 roku Betty Moore pomaga również Polakom. Idzie z duchem czasów, więc zamiast w radiu, doradza teraz w internecie. Na www.benjaminmoore.pl w zakładce Porady Betty Moore znajdziemy odpowiedzi na najczęstsze pytania dotyczące kolorów we wnętrzach, farb i prac malarskich. Poza tym Betty czeka na wszelkie wnętrzarskie pytania internautów - możemy je zadawać za pomocą formularza na stronie albo przez profil marki Benjamin Moore na Facebooku.

źródło i zdjęcie: Benjamin Moore