Już w połowie października 2011 roku ukaże się książka edukacyjna dla dzieci "Uwaga! Budowa". W Niemczech stała się bestselleram i została nominowana do prestiżowej nagrody Deutscher Jugendliteratur Preis. A jak spodoba się polskim czytelnikom?

Książka "Uwaga! Budowa" w ciekawy sposób przedstawia młodemu czytelnikowi cały proces powstawania domu. Od pomysłu przez kolejne etapy realizacji. Opowieść o budowie uzupełniają rozkładane rysunki, plany, materiały budowlane i narzędzia.

Na przykładzie dużego i skomplikowanego przedsięwzięcia, jakim jest budowa domu, książka uczy, że nawet bardzo złożony plan można wcielić w życie, jeśli dysponuje się odpowiednią wiedzą i potrafi zorganizować pracę.

- Edukacja przestrzenna społeczeństwa spędza sen z oka zarówno architektom, urbanistom, jak i władzom miejskim w całej Polsce. Na rynku wciąż brakuje materiałów do edukacji przestrzennej dla najmłodszych i tę właśnie lukę postanowiliśmy zapełnić dzięki książce "Uwaga! Budowa" – tłumaczy Marcin Walkowiak, kierownik marketingu wydawnictwa Media Rodzina, którego nakładem ukaże się książka.

źródło i zdjęcie: Wydawnictwo Media i Rodzina