Nowe płytki Espero firmy Kuchinox to połączenie urody trawertynu i wytrzymałości gresu. Gratka nie tylko dla miłośników śródziemnomorskich klimatów.

Naturalny trawertyn nie wychodzi z mody. Jego neutralne beżowe zabarwienie z charakterystycznymi smugami sprawia, że wspaniale wygląda zarówno w rustykalnych śródziemnomorskich wnętrzach, jak i w nowoczesnych i minimalistycznych.

Ponieważ jednak jest to kamień porowaty i niezbyt twardy, nie nadaje się na posadzki w miejscach mocno uczęszczanych i na zewnątrz. Płytki gresowe nie mają takich ograniczeń - są twarde, odporne na zarysowania i nienasiąkliwe, więc sprawdzają się nawet w najtrudniejszych warunkach.

Płytki Espero wyglądem do złudzenia przypominają trawertyn, są jednak od niego znacznie bardziej wytrzymałe. To gres nieszkliwiony polerowany, który można układać zarówno na ścianie, jak i podłodze, wewnątrz i na zewnątrz domu.

Do wyboru są dwa kolory: beż i brąz. Płytki Espero mają wielkość 80 x 80 cm oraz 1,10 cm grubości. W kartonie są 3 płytki, czyli prawie 2 m2. Można je kupić w w sieci sklepów Leroy Merlin.

źródło i zdjęcie: Kuchinox