W środę 7 marca 2012 roku, o godzinie 20.40 zobaczymy pierwszy odcinek nowego serialu TVP 2, "Ja to mam szczęście!", a w nim - kuchnię IKEA.

Bohaterowie nowego serialu TVP 2 "Ja to mam szczęście" to rodzina Polaków. Bardzo kochają swój dom, a zwłaszcza kuchnię. To tu się spotykają, toczą codzienne rozmowy, czasami śmieszne, czasami tragiczne, plotkują przy kawie albo wypłakują przy tabliczce czekolady.

Kuchnię serialowych Polaków urządziła IKEA. Na planie pojawiły się nie tylko meble i dodatki tej firmy, lecz także dekoratorzy, którzy pomogli scenografom przy projektowaniu kuchni z wydzieloną jadalnią. 

Szafki FAKTUM z frontami ARSTA, które zostały wykorzystane w serialu, to tegoroczna nowość. Fronty wykończone są białą folią i aluminiowymi uchwytami. Sprzęt AGD, oświetlenie, akcesoria kuchenne takie jak naczynia, garnki czy pojemniki, a nawet żywność ze sklepiku szwedzkiego pochodzą z IKEA.

Aby jednak widzowie nie mieli wrażenia, że rodzinne perypetie Polaków rozgrywają się w scenografii jak żywcem wyjętej z ekspozycji sklepu IKEA, autentyczności wnętrzu dodają typowe dla polskich domów meble i dodatki, a więc rodzinne pamiątki, zabytkowe pianino czy stoliczek "po babci".

Podglądając życie rodzinne serialowych Polaków, możemy przekonać się,jak kuchnia IKEA sprawdza się na co dzień.

źródło i zdjęcia: IKEA