Skandynawska, retro, nowoczesna, przypominająca laboratorium, czy może w stylu glamour? Stylów kuchennej zabudowy jest wiele. Nieważne, jakiego dokonacie wyboru, ważne by była wygodna.

Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

Projektowanie kuchni to nie tylko wybór odpowiadających nam kolorów, faktur i form mebli. Przede wszystkim powinniśmy zadbać, by - niezależnie od wielkości pomieszczenia i kształtu linii zabudowy - meble kuchenne były odpowiednio rozmieszczone i dopasowane do naszych potrzeb.

Innych szafek, wyposażonych w inne akcesoria, wymaga kuchnia dla kilkuosobowej rodziny, w której przyrządzane są codzienne posiłki, a zupełnie co innego przyda się singlowi czy parze jadającej raczej na mieście.

Kombinacja mocnych wertykalnych segmentów z lekkim 12 mm blatem z kolekcji +Segmento. Połączenie matowej bieli z elementami aluminiowymi dodatkowo dodaje kuchni wyrafinowania i elegancji, przy zachowaniu prostoty formy, Poggenpohl, GALERIA WNĘTRZA, cena zależna od projektu Laminowane fronty z kolekcji Albinos, imitujące matowe szkło to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań a jednocześnie chcą podążać za aktualnymi trendami, Alno AG, GALERIA WNĘTRZA, cena zależna od projektu

Praca w kuchni będzie łatwiejsza, jeśli wszystko znajduje się tam, gdzie powinno oraz jest łatwo dostępne. Jak więc zadbać o kuchenny komfort?

Przede wszystkim odpowiednio planując rozmieszczenie sprzętów. Te najczęściej używane - lodówka, zlewozmywak, kuchenka (lub płyta i piekarnik) powinny znaleźć się w tej właśnie kolejności, licząc od wejścia. Pamiętajmy, że między nimi krzątamy się wielokrotnie w ciągu dnia, zaplanujmy je więc możliwie blisko siebie, by nie "przedreptywać" w kuchni niepotrzebnych kilometrów.

Oczywiście, pozostawmy między urządzeniami odpowiednią przestrzeń na blacie roboczym. Główny powinien mieć nie mniej niż 60 cm szerokości, a minimalna szerokość odcinków blatu między sprzętami AGD i zlewem wynosi 40 cm. To tylko minima, jeśli mamy więcej miejsca, korzystajmy z niego.

Blaty kuchenne z serii Unica, linia Pico, PFLEIDERER, cena zależna od projektu Blat z włoskiej kolekcji firmy LANTANIA zabezpieczony impregnatem TWINS TW przeznaczonej dla kamieni naturalnych.

Zanim kupisz kuchnię - o tym pamiętaj!

  • Dobrze przemyśl zwyczaje swojej rodziny – kulinarne i zakupowe – dzięki temu łatwiej będzie dopasować przestrzeń roboczą i ilość miejsca do przechowywania do waszych potrzeb.
  • Zastanów się nad optymalnym rozmieszczeniem głównych sprzętów kuchennych – lodówki, zlewozmywaka, kuchenki, by znalazły się w optymalnych miejscach.