Na co zwrócić uwagę podczas projektowania kuchni?

Projektowanie kuchni to nie tylko wybór odpowiadających nam kolorów, faktur i form mebli. Przede wszystkim powinniśmy zadbać, by - niezależnie od wielkości pomieszczenia i kształtu linii zabudowy - meble kuchenne były odpowiednio rozmieszczone i dopasowane do naszych potrzeb.

Innych szafek, wyposażonych w inne akcesoria, wymaga kuchnia dla kilkuosobowej rodziny, w której przyrządzane są codzienne posiłki, a zupełnie co innego przyda się singlowi czy parze jadającej raczej na mieście.

Kombinacja mocnych wertykalnych segmentów z lekkim 12 mm blatem z kolekcji +Segmento. Połączenie matowej bieli z elementami aluminiowymi dodatkowo dodaje kuchni wyrafinowania i elegancji, przy zachowaniu prostoty formy, Poggenpohl, GALERIA WNĘTRZA, cena zależna od projektu Laminowane fronty z kolekcji Albinos, imitujące matowe szkło to doskonałe rozwiązanie dla wszystkich, którzy poszukują ekonomicznych rozwiązań a jednocześnie chcą podążać za aktualnymi trendami, Alno AG, GALERIA WNĘTRZA, cena zależna od projektu

Praca w kuchni będzie łatwiejsza, jeśli wszystko znajduje się tam, gdzie powinno oraz jest łatwo dostępne. Jak więc zadbać o kuchenny komfort?

Przede wszystkim odpowiednio planując rozmieszczenie sprzętów. Te najczęściej używane - lodówka, zlewozmywak, kuchenka (lub płyta i piekarnik) powinny znaleźć się w tej właśnie kolejności, licząc od wejścia. Pamiętajmy, że między nimi krzątamy się wielokrotnie w ciągu dnia, zaplanujmy je więc możliwie blisko siebie, by nie "przedreptywać" w kuchni niepotrzebnych kilometrów.

Oczywiście, pozostawmy między urządzeniami odpowiednią przestrzeń na blacie roboczym. Główny powinien mieć nie mniej niż 60 cm szerokości, a minimalna szerokość odcinków blatu między sprzętami AGD i zlewem wynosi 40 cm. To tylko minima, jeśli mamy więcej miejsca, korzystajmy z niego.

Blaty kuchenne z serii Unica, linia Pico, PFLEIDERER, cena zależna od projektu Blat z włoskiej kolekcji firmy LANTANIA zabezpieczony impregnatem TWINS TW przeznaczonej dla kamieni naturalnych.

Zanim kupisz kuchnię - o tym pamiętaj!

  • Dobrze przemyśl zwyczaje swojej rodziny – kulinarne i zakupowe – dzięki temu łatwiej będzie dopasować przestrzeń roboczą i ilość miejsca do przechowywania do waszych potrzeb.
  • Zastanów się nad optymalnym rozmieszczeniem głównych sprzętów kuchennych – lodówki, zlewozmywaka, kuchenki, by znalazły się w optymalnych miejscach.