Aranżacyjna swoboda jest tym większa, że poza meblami gotowymi (o wspomnianych wyżej wymiarach), do dyspozycji mamy sprzęty produkowane na wymiar naszej kuchni.

Bolonia, WFM Wolsztyńskie Kuchnie, patynowane drewno dębowe, blaty z konglomeratu. Na zamówienie.
Cena zestawu około 96000 zł
Veronese, Ebke, malowane drewno dębowe. Zabudowa o dł.
5,4 m.b., kredens, bez blatów i wyposażenia szafek. Na zamówienie.
Cena około 30000 zł

Szafki stojące dostępne są w rozmaitych szerokościach - od 15 do 120 cm, wiszące od 30 do 100 cm. Dzięki tej rozmaitości można racjonalnie zapełnić kuchenną przestrzeń (w końcu meble mają tu służyć nie tylko dekoracji, lecz przede wszystkim przechowywaniu).

Jeśli zdecydujemy się na zamówienie kuchni w studiu, poza dokładnym wymierzeniem pomieszczenia i rozplanowaniem szafek, będziemy zwolnieni z przejmowania się rurami, lokalizacją gniazdek i przyłączy instalacyjnych. Dla nowicjusza nie są to wcale łatwe kwestie.

Zebrano, Farbyka Mebli Gawin, Zabudowa o dł. 4,9 m.b. bez blatu i wyposażenia szafek.
Cena około 5500 zł
Vera, Inside Studio, drewno czereśniowe, malowane na kolor orzechowy, blat laminowany. Zabudowa o dł. 3 m.b., wyspa 2,4 m.b. Na zamówienie.
Cena około 22000 zł

Jednak gdy czujemy się na siłach samodzielnie rozwiązywać przestrzenne dylematy, w sklepach znajdziemy także gotowe meble, o standardowych wymiarach (ale, niestety, ograniczonym wzornictwie). Takie kuchenne zestawy "zrób to sam" składają się zwykle z kilkudziesięciu elementów. Można więc meblować nimi rozmaite kuchnie - od małych po całkiem przestronne. Będzie też taniej niż w studyjnej ofercie, jeśli sami poradzimy sobie z montażem.