Dlaczego kupujemy wodę w butelkach, skoro mamy ją w kranie? Bo zależy nam, żeby była smaczna, czysta i zdrowa. Taką właśnie zapewni nam dzbanek Electrolux Aqua Sense z filtrem PureAdvantage - bez zbędnych butelek.

Choć czysta woda najlepiej orzeźwia i gasi pragnienie, mało kto spragniony sięga po szklankę wody z kranu. Nie dlatego, że jest szkodliwa, lecz często niezbyt smaczna.

Także smak herbaty, kawy i przygotowywanych potraw zależy od czystości wody. Kamień i inne osady nie tylko zmieniają jej smak, lecz na dodatek utrudniają uwalnianie aromatów potraw i napojów.

Filtrując wodę, usuwamy kamień i inne zanieczyszczenia. Woda odzyskuje naturalny, świeży smak, możemy więc ją bez obaw pić i używać do gotowania.

Nowy dzbanek Aqua Sense nie tylko wygląda nowocześnie i elegancko. Został tak zaprojektowany, aby można go było trzymać na półce na drzwiach lodówki. A filtr PureAdvantage przepuszcza wodę co najmniej dwa razy szybciej niż inne równie wysokiej klasy filtry. O tym, że czas go już wymienić, przypomina wskaźnik LED na dzbanku.

Dlaczego warto filtrować wodę?

Aby utrzymać jak najlepszą formę, powinniśmy pić codziennie ok. 2 litrów wody. Zamiast kupować ją w sklepie, możemy filtrować tę z kranu, nie zanieczyszczając przy tym środowiska plastikowymi butelkami.

Mając zawsze pod ręką dzbanek czystej, smacznej i zdrowej wody, rzadziej bedziemy sięgać po słodzone i gazowane napoje - z korzyscią dla zdrowia. Poza tym filtrowanej wody możemy używać do przygotowania potraw, kostek lodu, podawać domowym zwierzakom, podlewać kwiaty...

Wody filtrowanej powinniśmy używać także w urządzeniach AGD, np. żelazkach i czajnikach elektrycznych, aby zapobiec osadzeniu się kamienia. Dlatego warto zawsze mieć w lodówce dzbanek przefiltrowanej wody.

Dzbanki Aqua Sense 1000 dostępne są w czterech kolorach: czerwonym, śnieżnej bieli, morskim i hebanowej czerni. Można je kupić w sklepie internetowym Electrolux. Cena brutto: 134,97 zł.

źródło i zdjęcia: Electrolux