Choroba dziecka to zawsze trudne doświadczenie i dla małego pacjenta, i dla jego rodziców. Jednak pobyt w szpitalu jest mniej straszny, gdy mama jest tuż obok. Kupując charytatywne serwetki, wspierasz akcję "W Szpitalu Chcę być z Mamą".

Pomagać można na wiele sposobów. Czasem dla spełnienia czyichś marzeń potrzeba naprawdę niewiele, a to, czego trzeba, jest czymś oczywistym. Tak, jak bliskość rodzica dla chorego dziecka.

Niestety, to, co oczywiste, nie zawsze jest możliwe. Dlatego działające przy Klinice Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu Stowarzyszenie Wspierania Transplantacji Szpiku u Dzieci wspólnie z firmą Paw Sp. z o.o. zorganizowały akcję "W Szpitalu Chcę Być z Mamą".

Dzieci z kliniki wzięły udział w konkursie plastycznym, a praca laureata - 7-letniego Kubusia - posłużyła za wzór papierowej serwetki wyprodukowanej przez Paw Sp. z o.o. Dochód ze sprzedaży tych serwetek zasili konto akcji "W Szpitalu Chcę być z Mamą".

Zebrane pieniądze przeznaczone zostaną na przebudowę i rozbudowę oddziałów onkologicznych Kliniki Onkologii, Hematologii i Transplantologii Pediatrycznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu tak, aby ułatwić rodzicom przebywanie z chorymi dziećmi. 

Charytatywne serwetki będą w sprzedaży od maja 2012 roku. Kupując je, zyskamy oryginalną dekorację stołu, i - co najważniejsze - zapewnimy dzieciom z chorobą nowotworową leczenie w lepszych warunkach i razem z Mamą!

Opakowanie serwetek z rysunkiem Kubusia (20 szt.) kosztuje ok. 6 zł. Więcej informacji na stronie Paw na Facebooku.

źródło i zdjęcia: Paw Sp. z o.o.