30 września 2013 uroczyście zainauguruje działalność Ćmielów Design Studio - nowa pracownia wzornicza fabryk porcelany "Ćmielów i "Chodzież". Jej dyrektorem artystycznym jest Marek Cecuła.

Celem Ćmielów Design Studio jest łączenie współczesnych artystycznych inspiracji, wielowiekowej tradycji manufaktury ćmielowskiej i szlachetnego materiału. A wszystko po to, aby tworzyć nowoczesną ceramikę na światowym poziomie.

I choć studio oficjalnie rozpoczyna działalność 30 września 2013 roku, to ma już na swoim koncie pierwsze sukcesy. W lipcu tego roku zrealizowało projekt Art Food, w którym uczestniczyli studenci wzornictwa z Polski i Wielkiej Brytanii.

W zaadaptowanej przestrzeni Polskich Fabryk Porcelany zostały już też opracowane pierwsze projekty i wzory. Efektem są dwie kolekcje z nowej linii Ćmielów Design Studio: New Atelier i Touch of Blue, które zdążyły już zostać wyróżnione w tegorocznym plebiscycie "Must have", organizowanym przez Łódź Design Festival.

Kolekcja porcelany New Atelier
Kolekcja porcelany New Atelier

Ćmielów Design Studio to nowa pracownia wzornicza Polskich Fabryk Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A. Ma być miejscem współpracy pomiędzy projektantami z całego świata i polskim przemysłem, platformą wymiany wiedzy i doświadczeń.

źródło i zdjęcia: Polskie Fabryki Porcelany "Ćmielów" i "Chodzież" S.A.