Człowiek wiecznym tematem twórczości - rzec by można, oglądając wrocławską wystawę Lenki Kubicy.

Choć na płótnach widzimy nawet ptaki czy martwe natury, to każdy temat przefiltrowany przez wrażliwość artystki staje się studium człowieka, jego uczuć i relacji z innymi.

Nie jest to spójna seria, ale każdy obraz z osobna uchyla rąbka tajemnicy twórczości Lenki Kubicy, odzwierciedlając wewnętrzne przeżycia artystki oraz jej reakcje na otaczający świat.

- Prace mówią same za siebie. Jedni doszukują się głębokich treści i je odnajdują, a inni rozpatrują je w czysto estetyczny sposób – mówi artystka.

Lenka Kubica jest absolwentką Wrocławskiej Akademii Sztuk Pięknych i artystką uniwersalną. Zajmuje się malarstwem, rzeźbą, rysunkiem oraz projektowaniem graficznym. Uczestniczyła w różnych wystawach indywidualnych i zbiorowych, a jej prace znajdują się w zbiorach prywatnych zarówno w Polsce, jak i za granicą.

Wernisaż wystawy odbędzie się w czwartek 9 stycznia 2014 roku o godz. 19. Podczas wernisażu wszyscy zwiedzający będą mogli spróbować wyjątkowego kalifornijskiego wina Barefoot. Słowo "Barefoot" po angielsku oznacza "boso/na bosaka" - odcisk stopy widoczny na butelkach symbolizuje luźny styl życia, zrzucenie butów i dobrą zabawę.