"Większy" nie musi oznaczać "lepszy". Piekarniki Samsung NEO mimo kompaktowych rozmiarów (wysokość 45 cm) funkcjonalnością nie ustępują większym kolegom. 

Nawet w małej kuchni nie musimy ograniczać naszej kulinarnej fantazji. Mimo mniejszych niż standardowe wymiarów (obrys 56 x 45 x 55 cm) piekarniki kompaktowe Samsung NEO NQ50C7535DS i NQ50C7935ES mają aż 50 litrów pojemności, więc bez trudu zmieścimy w nich nawet wyrośniętego kurczaka. Z pieczeniem kilku rzeczy naraz też nie będzie problemu.

Piekarniki Samsung NEO - 2 w 1

Dwa urządzenia w jednym - to kolejny pomysł na oszczędność miejsca w kuchni. Model NQ50C7535DS to piekarnik i kuchenka mikrofalowa jednocześnie, z kolei NQ50C7935ES to piekarnik parowy, w którym możemy też gotować na parze. Poza tym oba te małe piekarniki wyposażone są w następujące funkcje:

  • Pro-Roasting - szybkie obsmażenie mięsa, aby zapobiec utracie soków, a następnie pieczenie w niższej temperaturze, aby mięso było kruche i soczyste.
  • tryb Intensive Cooking - przydatny do potraw zamrożonych i wielowarstwowych, wykorzystuje wszystkie  źródła ciepła równocześnie: grill, grzałkę dolną, dwa termoobiegi, dzięki czemu potrawa nagrzewa się szybko i równomiernie.
  • termoobieg z dwoma wentylatorami - równomiernie rozprowadza ciepło nawet kiedy pieczemy na kilku poziomach.
  • zakres temperatur 40-250°C.
  • szeroka lampa lustrzana.
  • płynnie działające zawiasy.

Sugerowana cena detaliczna: Samsung NEO NQ50C7535DS - 4299 zł, Samsung NEO NQ50C7935ES - 4999 zł. W zestawie dwie kwadratowe blachy do pieczenia, metalowy i wsuwany ruszt.

źródło i zdjęcia: Samsung Electronics Polska