Najnowsze mebli TON, które premierę miały na tegorocznych targach w Mediolanie, są już w polskich sklepach. Zobaczcie!

Na Salone Internazionale del Mobile 2014 w Mediolanie firma TON zaprezentowała trzy nowe meble zaprojektowane przez młodego Włocha Alexa Guflera: stół Stelvio oraz krzesło i hoker z rodziny Merano. Wszystkie zwracają uwagę ponadczasowym wzornictwem i niewymuszoną elegancją. Wykonane są z litego drewna, lecz mimo to lekkie i funkcjonalne. Znakomiciepasować będą do lubianych przez Polaków wnętrzach w stylu skandynawskim i loftowym.

Stół Stelvio Alex Gufler opisuje jako "duży stół z solidnymi nogami, zaokrąglonymi krawędziami blatu, o ponadczasowym wzornictwie". Reprezentuje prostotę i minimalizm w najlepszym wydaniu. Ma też ważną praktyczną zaletę. Ponieważ pod fornirowanym blatem stołu nie ma skrzyni, z łatwością wsuniemy pod niego nie tylko krzesła, ale i fotele.

Fotel Merano to już współczesna ikona designu - powstał w 2010 roku i zdobył tak prestiżowe nagrody jak Red Dot Design Award czy Good Design Award. Zachęcony tymi sukcesami TON stworzył całą rodzinę siedzisk Merano, w której obok nagradzanego fotela, znalazły się także krzesło i krzesło barowe.

Rodzina Merano - fotel, hoker i krzesło
Rodzina Merano - fotel, hoker i krzesło

- Chciałem, aby z estetycznego punktu widzenia krzesła przypominały rzeźby. Z drugiej strony wiedziałem, że muszą być maksymalnie wygodne i praktyczne - mówi projektant.

Krzesła i hokery Merano mają siedziska i oparcia z giętej sklejki na podstawie z litego drewna (do wyboru buk, dąb i orzech amerykański, są także wersje tapicerowane. Dzięki zaawansowanej technologii produkcji są niebywale lekkie i nie zawierają żadnych metalowych łączników.

Od niedawna krzesła Meranoi i stół Stelvio można już oglądać w showroomie mebli TON w Warszawie (al. Komisji Edukacji Narodowej 47/U10) i zamawiać u dystrybutorów w całej Polsce.

źródło i zdjęcia: TON Polska