Aby sprzątnąć coś na szybko nie warto wydobywać z dna szafy wielkiego odkurzacza. Właśnie do takich zadań Black&Decker stworzył Dustbustery - energooszczędne odkurzacze kompaktowe. Mocne i poręczne...

Dustbuster, czyli pogromca kurzu, sprawdzi się wszędzie tam, gdzie użycie dużego, sieciowego odkurzacza jest niewygodne: gdy gniazdko jest za daleko, kabel zbyt krótki, trzeba odkurzać wysokie szafki albo trudno dostępne miejsca między meblami. Przydaje się wtedy naprawdę poręczny odkurzacz.

To co wyróżnia akumulatorowe odkurzacze Black&Decker z serii Dustbuster to przede wszystkim dwukrotnie dłuższy czas pracy bez spadków mocy i czterokrotnie szybsze ładowanie w porównaniu do poprzednich modeli. Podczas odkurzania niebieska dioda na obudowie na bieżąco informuje nas o poziomie naładowania baterii.

Aby sprzątanie było szybkie i sprawne, wszystkie Dustbustery mają funkcję Cyclonic Action. Odwirowywanie większych drobin od filtra pozwala dłużej utrzymać wysoki poziom ssania. Z kolei przezroczysty pojemnik na kurz pozwala na bieżąco kontrolować jego zapełnienie. Opróżnienie go załatwimy jednym przyciskiem.

Poza tym nowe Dustbustery, dzięki specjalnie skonstruowanym wylotom powietrza, są wyjątkowo ciche (poniżej 70 dB). 

Odkurzacze kompaktowe Flexi i Pivot - który wybrać?

W serii Dustbuster dostępne są dwa rodzaje odkurzaczy: Black&Decker Flexi i Pivot. Ten pierwszy wyposażono w technologię ECO Smart gwarantującą, że po naładowaniu baterii odkurzacz nie pobiera z gniazdka więcej prądu.

Odkurzacz kompaktowy Flexi ma elastyczną, 1,5-metrową rurę z wymiennymi końcówkami - szczotkową i szczelinową, więc bez problemu dotrzemy nim we wszystkie trudno dostępne zakamarki, tym bardziej że jest naprawdę lekki. Gdy skończymy, rurę owijamy wokół odkurzacza i mocujemy do obudowy, żeby nie zajmowała dużo miejsca. Cena detaliczna modelu PD1020L to 418 zł.

Z kolei odkurzacz ręczny Black&Decker Pivot to miniaturowy Dustbuster o imponującej mocy - do wyboru mamy 3 modele: 20, 28 i 35 watów. Posprzątamy nim nie tylko zakurzone półki czy rozsypane płatki lub mąkę, lecz nawet... gwoździe. Za model PV1820L o mocy 35 watów zapłacimy 499 zł, za pozostałe modele tej linii: PV1020L (20 W) - 418 zł, PV1420L (28 W) - 455 zł.

źródło i zdjęcia: Black&Decker