Na początek lata TK Maxx przygotował coś dla miłośników stylu etno we wnętrzach. W wybranych sklepach sieci kupimy oryginale rękodzieło z Ugandy. Zobaczcie!

Kolorowe koszyki, misy, miseczki i pojemniki wniosą do wnętrza powiew lata i egzotyki. Warto wiedzieć, że to piękne, ręcznie robione przedmioty, które już od początku czerwca można kupić w wybranych sklepach TK Maxx, zmieni nie tylko wystrój Twojego domu. Dochód z ich sprzedaży pozwala kobietom z najbiedniejszych regionów Ugandy na posyłanie swoich dzieci do szkoły. To przykład na biznes społecznie odpowiedzialny.

TK Maxx od ponad sześciu lat współpracuje z organizacją Save the Children i przez ten czas umożliwił pójście do szkoły ponad 10 000 dzieci z odległych terenów Afryki. W tym roku TK Maxx nawiązał współpracę z firmą Rwenzori Trading Company, która nie tylko promuje handel, ale też poprzez rozwój umiejętności i zatrudnienia wspiera długoterminową poprawę warunków życia najbardziej potrzebujących społeczności.

Owocem współpracy z Rwenzori Trading Company jest szeroki asortyment rękodzieła z Ugandy w sklepach TK Maxx. Wyplatane kosze, misy i pojemniki, które mogą stać się ozdobą naszych domów, to dzieło 1100 kobiet, które dzięki tej pracy mogą utrzymać swoje rodziny i posłać dzieci do szkół.

Oprócz kolorowych koszy (od 24,99 zł) w TK Maxx znaleźć można również rogi krowy Ankole (od 24,99 zł). Kupując je, mamy pewność, że zostały pozyskane w odpowiedzialny sposób - są one bowiem produktem ubocznym przetwórstwa wołowiny - oraz piękne bębny (od 29,99 zł).

Dekoracyjne rękodzieło z Ugandy znajdziemy w sklepach TK Maxx w Warszawie, Krakowie (Bonarka), Poznaniu (Galeria Malta) i Gdańsku.

źródło i zdjęcia: TK Maxx