Nawet drobne niedogodności stają się nieznośne, jeśli musimy borykać się z nimi raz po raz. Dlatego udoskonalając swoje pralki, Samsung postarał się je wyeliminować. Nowa pralka Crystal Blue jest wygodna i intuicyjna w obsłudze, a przy tym bardzo trwała.

Takim irytującym momentem bywa "nurkowanie" do wnętrza pralki w poszukiwaniu zaginionej skarpetki. Szerokie drzwi (aż 52 cm!) i podświetlany bęben nowej pralki Crystal Blue (model WW90H7410EW) rozwiązują ten problem raz na zawsze. Wkładanie i wyjmowanie prania jest wygodne i choć bęben pomieści aż 9 kg bielizny, nie musimy obawiać się, że coś nam się na jego dnie zawieruszy.

Jak na nowoczesną pralkę przystało, Samsung Crystal Blue ma różne tryby prania: cichy, oszczędny lub szybki. Również intensywność prania jest dostosowana do wybranego programu, bo przecież inaczej pierze się wełnę, a inaczej tkaniny syntetyczne. Aby nasze ubrania dłużej wyglądały jak nowe, bęben Diamond ma specjalny profil i zmniejszone otwory, dzięki czemu nie niszczy tkanin.

Bezpieczniejsze dla tkanin, a także naszej kieszeni i środowiska jest pranie w zimnej wodzie. Dzięki technologii Eco Bubble (już przy nalewaniu z wody i proszku tworzona jest piana, która szybciej wnika w tkaniny i lepiej usuwa zabrudzenia) nawet pranie w niskiej temperaturze jest skuteczne.

Dodatkową zaletą jest system Fuzzy Logic - automatyczny dobór parametrów prania w zależności od ładunku. Dzięki temu średnie zużycie energii w ciągu roku to jedyne 151 kWh, a pralka zaliczana jest do klasy energetycznej A+++ (A-30%).

Projektując pralkę Samsung Crystal Blue, zadbano także o to, żeby mogła nam bezawaryjnie służyć długie lata. Silnik Digital Inverter jest wyjątkowo cichy i trwały, a dzięki użyciu grzałki ceramicznej, w pralce nie osadza się kamień, więc nie trzeba stosować środków zmiękczających wodę. Pralkę wyposażono także w szereg zabezpieczeń, takich jak czujnik piany, ochrona przed przepięciem i przegrzaniem, czy wreszcie system samodiagnozujący, które zmniejszają ryzyko usterki.

źródło i zdjęcia: Samsung