Kamień naturalny to materiał, który wymaga wyjątkowej staranności wykończenia. Nie obędzie się przy tym bez specjalnie dedykowanych materiałów. Zwłaszcza jeśli zamarzył nam się prysznic walk-in na posadzce z kamienia. Wtedy właśnie przyda się TECEdrainline.

Odwodnienie liniowe TECEdrainline stworzono z myślą o nowoczesnych łazienkach z prysznicem bez brodzika na kamiennej podłodze. Odprowadzenie wody z zamontowanej bezpośrednio na posadzce kabiny typu walk-in musi być bowiem i niezawodne, i estetyczne. Okazuje się jednak, że w wypadku kamienia w łazience nie do końca sprawdzają się rozwiązania stosowane do płytek ceramicznych.

Odwodnienie liniowe TECEdrainline zaprojektowano tak, aby było w pełni skuteczne, a przy tym praktycznie niewidoczne. Kamienna listwa przykrywająca rynnę odwodnieniową nie ma metalowej ramki (jak to jest w przypadku odwodnień do płytek ceramicznych). Dzięki temu jedyne, co widzimy, to szczelina w kamiennej posadzce. Co ważne, odwodnienie jest przystosowane do montażu z kamieniem o dowolnej grubości.

System składa się z rynny odpływowej z kołnierzem izolacyjnym i taśmą uszczelniającą Seal System, rusztu wypełniającego ze stali nierdzewnej oraz niezbędnych do montażu akcesoriów. 

Projektanci zadbali też, aby utrzymanie rynny prysznicowej TECEdrainline w czystości było naprawdę proste. Bezspoinowy, zamknięty korpus ze stali nierdzewnej nie ma narożników ani niedostępnych przestrzeni, w których mógłby gromadzić się brud. Problem nieprzyjemnego zapachu rozwiązuje dwustopniowy syfon membranowy. Rurkę spiętrzającą syfonu zabezpieczono wewnętrzną membraną uszczelniającą, która minimalizuje parowanie stojącej wody i stanowi zaporę przed insektami.

Dostępne długości rynny TECEDrainline: 700, 800, 900, 1000, 1200 i 1500 mm.

źródło i zdjęcia: TECE