Tradycyjnej ceramiki bolesławieckiej przedstawiać nikomu nie trzeba, natomiast nowe wzory zaprojektowane przez Oskara Ziętę na ceramice bolesławieckiej z Manufaktury można było po raz pierwszy zobaczyć 11 grudnia 2014 roku w Galerii Wnętrza na Bielanach Wrocławskich podczas Architect Day.

To historyczny moment w świecie polskiego wzornictwa: dwa, z pozoru tak odmienne światy, spotkały się, aby stworzyć coś unikatowego i pokazać, że współpraca znanego projektanta z producentem ceramiki może przynieść zaskakujące i ciekawe efekty.

Goście Architect Day mieli okazję nie tylko podziwiać różnorodność nowych wzorów, ale także zobaczyć wystawę mebli Oskara Zięty oraz uczestniczyć w pokazie wypiekania jego hotpinów. Część kubków z nowym wzorem poszła już w świat razem z gośćmi (ku ich radości). Teraz pozostaje nam czekać z niecierpliwością aż wzory wejdą do produkcji. Rozmowy Oskara Zięty z Manufakturą trwają. Projektant w chwili obecnej pracuje nad udoskonaleniem wzornictwa, dopracowaniem technologicznych szczegółów oraz wyborem ostatecznych wzorów z kilkunastu przedstawionych w Galerii Wnętrza.

Wystawa All we need is less potrwa do 31 stycznia 2015 roku -  do tego czasu w Galerii Wnętrza można będzie oglądać ceramikę bolesławiecką z nowymi wzorami.