Meble łazienkowe o wdzięcznej nazwie Susanne to nowość w ofercie Antado. Blaty w kontrastowych kolorach elegancko ożywiają białe wiszące szafki.

Elegancka, nowoczesna stylistka i przemyślane rozwiązania funkcjonalne szafek łazienkowych Susanne - jednej z 7 nowych kolekcji polskiej firmy Antado - z pewnością przypadną do gustu tym, którzy w aranżacji łazienki cenią czystość - także formy - i wygodę.

Meble Susanne wykonane są z białego MDF lakierowanego na wysoki połysk (fronty) i tak samo wykończonej płyty meblowej (boki).

Ciekawym zabiegiem projektowym "wysubtelniającym" bryłę szafki podumywalkowej jest optyczne rozdzielenie szerokiego frontu szuflady na dwie płaszczyzny. Podział jest wyłącznie umowny, podobnie dwa uchwyty mają za zadanie, oprócz otwierania, sugerować większą liczbę szuflad niż jest w rzeczywistości. Dodatkowo dynamikę bryle mebla nadają nierównolegle zamontowane relingi.

Ze śnieżnobiałymi szafkami podumywalkowymi Susanne ciekawie kontrastują blaty imitujące kamień oferowane w trzech wersjach kolorystycznych: brąz, szary i grafit. Dostępny jest również blat biały, lakierowany na wysoki połysk, tak jak meble. Blaty wykonane są z grubej płyty MDF pokrytej odporną na zarysowania folią PCV.

Uzupełnieniem kolekcji są także cztery rodzaje nowych ceramicznych umywalek zaprojektowanych do tej serii mebli: Libra, Bali i Mia (umywalki nablatowe, z otworem na baterię) oraz Conti (umywalka wolno stojąca, bez otworu na armaturę).

W kwestii funkcjonalność mebli Susanne, warto zwrócić uwagę na słupki wysokie. Przygotowane zostały one w dwóch opcjach wykończenia (pełnej oraz z taflą lustra), można je też zamówić z systemem szuflad wewnętrznych. Trzy niewielkie szufladki ukryte we wnętrzu słupka to idealne miejsce do przechowywania niezbędnych w łazience drobiazgów. Szufladki nie mają uchwytów, ponieważ otwierają się pod naciskiem (system push-to-open). Meble Susanne w standardzie wyposażone są w zawiasy i prowadnice z cichym domykiem. 

W kolekcji Susanne dostępne są:

  • szafka pod umywalkę o wymiarach 95 x 46,6 x30 cm (z jedną szufladą),
  • szafka pozioma (1 drzwi z lustrem) o wymiarach 95 x 22,4 x 35 cm,
  • regał wysoki (1 drzwi z lustrem lub bez lustra) o wymiarach 35 x 34 x 140 cm,
  • blaty podumywalkowe o wymiarach: 95,2 x 46,8 x 2,5 cm (w wersji pełnej oraz z otworem centralnym) w czterech wykończeniach: biały, rdza brąz, grafit beton i szary kamień,
  • 4 rodzaje ceramicznych umywalek.

źródło i zdjęcia: Antado